SLAPSHOT (USA)

Na třináctém ročníku se můžete těšit na bostonskou hard core metelici Slapshot. Do kupy se dali v roce 1985, tudíž než se člověk naděje, mají na krku 35 let na scéně. Několik let sice strávili v pauzách či změnách sestavy, ale rozhodně patří k na scéně nejdéle působicím kapelám. Potěší všechny fanoušky staré HC školy.

PIPES & PINTS (CZ)

Po roční odmlce se na pódia vrací Pipes & Pints, v plné síle a s novým frontmanem! Mighty Sounds mezi plánovanými festivaly rozhodně nebude chybět. Nový zpěvák Travis celkem slušně válí a už se těšíme, jak to rozjede na živo. Nepochybujeme o tom, že to bude skvělý. Buďte u toho.

BOOZE & GLORY (UK)

Poměrně mladá Oi! punková kapela z Londýna toho za pár let svojí existence stihla poměrně dost – především se velmi rychle dostala do širokého povědomí fanoušků streetpunku. Kapelu v roce 2009 založli Mark, Liam, Bart a Mario. O rok později debutovali albem “Always On The Wrong Side”, které vyšlo na CD i LP. V roce 2011 vznikla v pořadí druhá deska s názvem “Trouble Free” a v roce 2013 pak kolekce singlů, kterou pojmenovali “London Skinhead Crew”. Booze & Glory velmi často zdůrazňují, že jsou 100% Working Class Band a vždy věrní tradiční skinheadské kultuře.

THE FIALKY (CZ) 

Skupina, která už patnáct let nezastavila svůj koncertní kolotoč v naprosto jasných kolejích punku 77. Excesy a problémy všeho druhu kapelu sice neopustily, nicméně jejich negativní vliv na koncertní formu ochabl. Parta špinavců vypilovala přes veškeré překážky svou performanci k dokonalosti. 1. prosince klukům vychází zbrusu nová deska, ze které si můžete poslechnout už několik singlů na youtube. Těšte se, Mighty people!

THE SHABS (RSA)

Folkoví The Shabs (ex The Shabeen) z Kapského města v Jihoafrické republice strhli před dvěma lety na Mighty Sounds přes velice brzkou hrací hodinu celou Lucky Hazzard Stage k tanci a následně pěkně rozštípali pražskou afterparty. Na letošním letním tour navštívili pět míst po ČR a všude se jejich vystoupení neslo ve stejném duchu: neuvěřitelná pozitivní energie, která dokáže strhnout každého. To vše pouze za pomoci akustické kytary, kontrabasu a singalongů, které si budete zpívat ještě pěkných pár dní po koncertě. Tentokrát se vrací i za podpory bubeníka, a jestli ten dodá kapele ještě větší energii, než měla doposud, řekli bychom, že můžeme na pár dní vypnout Temelín.