SKINDRED (UK)

Tuhle šílenou metal-reggae-punkovou bandu z Walesu asi není třeba moc představovat. Skindred jsou už řadu let stálicí českých pódií a to samozřejmě i těch na Mighty. Už to ale budou celé tři roky, co se v Táboře ukázali naposled. Zrušenou podzimní účast na budějickém Dead Endu přijedou fanouškům nahradit na letiště do Tábora, a jak už je u nich zvykem, pěkně zvostra! A jelikož jim na podzim vyšla nová deska Volume, můžeme se těšit, že nám tenhle nářez v čele se zpěvákem Benjim Webbem předvede v létě na Čápáku i pár pecek z nové tvorby!

Negative Approach (USA)

Pionýři hardcore punku a především nechvalně proslulí králové zla se v červenci konečně ukážou i v Táboře na letišti. Tahle naprosto právoplatná legenda vedená frontmanem Johnem Brannonem má sice na kontě jenom jednu LP a pár menších nahrávek, přesto ale udala směr hardcoru i s celou jeho syrovostí. Sypačky, řev a vztek – dámy a pánové, Negative Approach letos na Mighty!

Skampida (CO)

Psyco ‚Roots-Klesmer‘ house – Power ‚ska-Ragga‘ punk – Merenge ‚core-Polka‘ billy-Disco‘ folk – SKAMPIDA’STYLE, jak popisují tihle kluci z kolumbijské Bogoty svůj hudební styl, vypovídá o všem. Těšit se totiž můžete na pořádnou show, postavenou ze všech hudebních žánrů, které mají koule, a to vše okořeněné nemalou porcí jižní Ameriky! Milovníci všech latino hopsaček by v žádném případě neměli prošvihnout!

Queens of Everything (CZ)

Královny patří k dalším ze stálic našeho letního rock’n’rollového mejdanu a samozřejmě se na ně můžete těšit i letos. Originální mix nabroušeného rock’n’rollu se špetkou punku, klapající kontrabas, až swing bandová dechová sekce a Krleshův chraplák dohromady vytváří kapelu, kterou jen tak někde neuslyšíte. Mají za sebou dvě dlouhohrající placky a právě makají na novém klipu. Vzhledem k tomu, že se rodinný klan Královen během následujících měsíců rozroste o další 3 přírůstky, můžeme se za takových 15-20 let těšit na opravdu velkou all stars posilu české punkové scény.

Ginny Andro Syndrome (CZ)

Máte radii šedesátkovou psychedelii? Sedmdesátkový hard rock? Osmdesátkovou chladnou temnotu? Devadesátkový pop? Sex, drogy a rokenrol v hávu moderního cynismu? Nastražte uši. V Ginny Andro Syndrome se setkávají nejen členové tak rozmanitých kapel jako Niceland, Bukkake Karaoke, The Drain, Burning Steps a The Earnest, ale především magoři libující si v hudebních úchylnostech od čtyřhodinových živáků Led Zeppelin až po raritní dema Roxette. Banda, v jejímž čele stojí excentrický zpěvák Ginny Andro, předvede mix vlivů, po kterém se budete mezi pobrukováním refrénů sami sebe ptát, co že se to právě odehrálo.