Britští harcovníci nejsou v Česku žádnou neznámou. Na Mighty Sounds jste je mohli vidět už dvakrát, mimo to i v Praze již absolvovali nějaký ten koncert. A ač si letos přiberou desátý křížek na hrb, působí stále mladistvým a svěžím dojmem. Když tato čtveřice spustí, hned u prvního songu vás překvapí na první poslech netradiční pozoun, který zdárně sekunduje, místy spíš dominuje, jinak klasickému punkovému nástrojovému osazení bicí, basa a kytara. Na tuto anomálii si však zvyknete hned po pár tónech a po chvíli si nedovedete ani představit, že by to mohlo být jinak.

Random Hand vznikli v roce 2002 v britském Keighley. Ve své tvorbě efektivně míchají rozmanité žánry od ska, reggae, punk rocku až po metal či hip hop. Pokud se však zaposloucháte do textů, bude vám jasné, že Random Hand bez výhrad patří do punkové scény. Ačkoliv na posledních deskách můžeme slyšet stále více textů z osobního života, stále převládají songy reflektující sociopolitické problémy společnosti.

 

Na kontě mají už několik singů, EP i desek. Zatím posledním počinem je velice povedená deska Seething is Believing, která vyšla v roce 2011. V tomto roce také Random Hand přijeli na Mighty Sounds zatím naposledy a jsme moc rádi, že je po dvou letech opět budeme moci přivítat v Táboře. Protože kdo jste je slyšel už dřív, víte moc dobře, že ač se nejedná o nějak extra profláklou kapelu, na pódiu to kluci dovedou rozbalit líp, než kdejaký headliner.

aktualizováno 14.12.2012