Silverstein (CA)

Post hardcorová partička z kanadského Ontaria Silverstein se dala dohromady v roce 2000. K názvu členy kapely inspiroval známý básník, zpěvák a především autor knížek pro děti Shel Silverstein, kterého v mládí s oblibou četli. Od roku 2000 Silverstein nabušili osm desek. Ta poslední s názvem I am Alive in Everything I Touch vyšla v květnu 2015. První čtyři desky vyšly na kultovním hardcore labelu Victory Records, ze kterého pak kluci přesedlali k Hopeless Records. Nyní vydávají pod hlavičkou Rise Records po boku kapel jako The Bouncing Souls, Hot Water Music, Only Crime nebo třeba Of Mice & Men. Z hlediska zvuku dnes Silverstein mnohem více zapadají mezi zmiňované kapely vydávající pod Rise Records, než před lety, kdy vydávali pod hlavičkou Victory Records. Hudba je mnohem přímočařejší, melodičtější a bez zbytečně složitých kytarových sól. Zpěvy jsou čistější a více mainstreamové, přesto dostatečně agresivní. Silvesrstein zkrátka dozráli, jejich texty se vyznačují emotivností a poetičností. Těšíme se, jak to rozbalí naživo.

web   wiki   myspace  instagram  facebook   youtube   last.fm  twitter  

The Peacocks (CH)

The Peacocks se vrací na Mighty Sounds již po páté! Do strun hrábli už v roce 1990, což je tedy už zatraceně dávno. Kluci na to sice nevypadají, ale věřte nevěřte, nedávno oslavili 25 let existence. Debutovali deskou „Come With Us“ a pak už to zajisté všichni dobře znáte. Roky dřiny, objíždění klubů, turné, natáčení a zase další turné. Podobný příběh by mohla odvyprávět téměř každá kapela, ale zrovna o The Peacocks jsme to psali tolikrát, že vás jejich biografií nebudeme opětovně trápit. Užijte si jejich koncert, bude skvělý, ostatně jako vždycky.

web   wiki  myspace  facebook   youtube   last.fm 

The Smith Street Band (AUS)

V hudbě této melbournské kapely můžete slyšet ledacos od klasického rocku až po folk punk. Původně si její členové říkali Wil Wagner and The Smith Street Band, ale podobnost a zaměnitelnost s Brucem Springsteenem and The E Street Bandem je natolik rozčilovala, že si zkrátka název zjednodušili. Dohromady se dali před pěti lety, tedy v roce 2010. Debutovali s EP South East Facing Wall, které vyšlo na Jackknife Records o rok později, a znovu bylo vydané v roce 2013 u Poison City Records. Kapela si nebere servítky a s oblibou se vyjadřuje k politickým a sociálním témaům. V lednu 2015 tak učinila i singlem „Whipe That Shit Eating Grin Off Your Punchable Face“, inspirována xenofobními a populistickými výroky australského premiéra Tonyho Abbota na adresu uprchlíků. The Smith Street Band je kapela, která vás určitě potěší a nezklame, za to ruku do vohně dáme, vohnědáme!

web   wiki  myspace  instagram  facebook   youtube   last.fm  twitter  

Švihadlo (CZ)

Je to už pár let, co se klasika českého reggae objevila na Mighty Sounds, nastal tedy čas, aby se k nám vrátila. Historie Švihadla sahá až do roku 1983, takže jestli umíte správně počítat, tak už je vám jasné, že své fanoušky obšťastňují přes třicet let. Asi největší novinkou pro mnohé je, že jejich řady před rokem opustil dlouholetý člen Vincent Richard, což však vůbec nevadí, máme–li být upřímní, spíše naopak – kapela jako by se vymanila ze zaběhlých klišé a ukázala to, co v sobě dlouho schovávala. Těšíme se, jak to rozjedou!

web   wiki  myspace  bandzone  facebook   youtube   last.fm  

Rantanplan (DE)

Hamburská parta Rantanplan z pověstné čtvrti St Pauli prošla celou řadou hudebních přerodů z téměř čistě ska punkové kapely na kapelu, která se nebojí ani pořádného rock&rollu, a to všechno pěkně německy. S Rantanplan sme se domlouvali v minulosti už vícekrát, ale vyšlo to až pro rok 2016. Pevně věříme, že radost uděláme nejen neměckým rodákům.

web   wiki  myspace  facebook   youtube   last.fm  

aktualizováno 2.12.2015