Set Your Goals (USA)

Tahle kalifornská parta se dala dohromady v roce 2004. Kluci válí klasický pop punk nakombinovaný s řízným melodickým hardcorem a na Mighty se zatraceně hodí. Začínali u vydavatelství Eulogy Records a postupně se prokopali na prestižní a legendární Epitaph Records. Už v roce  2007 předskakovali Anti-Flag a střihli si i turné s Alexisonfire. Netřeba dodávat, že právě díky těmto souvislostem v kombinaci s tím, že jejich hudba má říz, dokázali v poměrně krátkém časovém úseku oslovit početnou skupinu hardcore kids.

Na svém kontě mají alba Mutiny (2006), This Will Be the Death of Us (2009) a zatím poslední – a musíme konstatovat nejlepší – album Burning at Both Ends z minulého roku.

Tahle mladá hardcorová krev je pro Mighty Sounds jak dělaná, takže si je v deníčku nezapomeňte zaškrtnout.

http://setyourgolasband.com

The Upssesions (NL)

Vše se odehrálo v lednu 2005, kdy se holadnský trombonista Giel Mulder rozhodl založit early reggae kapelu. Jeho cílem však nebylo jen tak  okopírovat šedesátkové ska a skinheads reggae, ale naopak mu chtěl něco přidat a učinit ho tak o něco originálnějším. Na pomoc si přivzal původního zpěváka a hlavního skladatele legendární holandské party Rude Rich and the High Notes Boss Van Trighta a společne založili kapelu.

Krátce na to The Upssesions natočili zdařilý singl, který rozeslali do rádií, vydavatelství i do hudebních časopisů a reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Kapela se začala objevovat na pódiích po celém Holandsku a později na turné i mimo něj.

V roce 2006 se tito šampióni v těžké váze upsali legendárnímu labelu Moon Ska Records. The Upssesions si tvrdě prokopali cestu evropským, ale potažmo i světovým hudebním trhem, který je nadmíru přesycen, a dokázali, že je stále možné být originální. Díky tomu se pravidelně objevují na všech zásadních ska festivalech po celé Evropě a již podruhé přijedou i na ten náš.

The Upssesions patří k menšině na poli early reggae a velmi zarytě poukazujína své kořeny. Věříme, že kluci opět předvedou nevídanou šou – jako posledně.

http://www.myspace.com/upsessions

Houba (CZ)

Houbu asi neni nutné moc představovat. Na Mighty hrajou téměř každý rok a hlavně asi už ani neexistuje nikdo, kdo by o nich nic nevěděl. Dohromady se dali v roce 2005 a první koncert si dali již rok po svém vzniku. Od té doby koncertují jako o život, natáčí desky a baví publikum od Aše po Ostravu. Pro tentokrát se Houba rozhodla kvůli atmosféře, že odehraje ‚klubový‘ koncert v šapitó, které sice bude o dost větší než posledně, ale zároveň zachová intimní atmosféru – přesně takovou, jak si kluci představují.

  • houba

http://www.houba.info/

Volant (CZ)

S touto pardubickou punkovkou a zároveň i s jednou z Mighty stálic je to úplně stejně jako s Houbou. Zkrátka a dobře představovat netřeba. Od roku 1995 nasekali pět desek a jednu bestofku a koncerty byste snad ani nespočítali. Kapela sama sebe vnímá jako baviče. Jednoduché a přesto vkusné tříakordové fláky nepostrádají ani melodičnost, ani smysl pro humor. To vše dohromady působí na posluchače více než pozitivně a nás těší, že opět na Mighty přijedou a představí svoji zbrusu novou placku.

aktualizováno 13.5.2012