Začněme od přítomnosti The Offenders a tou je zatím poslední velmi vyvedená deska této pravověrné italské party. Ta vyšla na Destiny Records a dalo by se říci, že je ještě teplá, neb spatřila světlo světa před necelými dvěma měsíci. The Offenders na posledním LP s názvem „Lucky Enough To Live“ servírují třináct fláků z žánru tradičních ska, 2 tone a skinhead reagge, přičemž uslyšíte i trochu toho MOD rocku. Osobně musím říct, že deska zachutná na první poslech a můžu jen vřele doporučit.

The Offenders měli návštěvníci Mighty Sounds možnost vidět už čtyři roky nazpátek, tenkrát ještě na loukách v Olší. Byl to rok bahňák a už tenkrát tahle parta pravověrných rudeboys roztancovala nemalý počet fanoušků. Není se čemu divit, šlape jim to jako kráva a mají potřebnou zásobů hitů a chytlavých refrénů a jen těžko začne jejich vystoupení nudit.

Mrkneme-li se o kousek zpět, dostaneme se kamsi do roku 2005, kdy The Offenders dali dohromady v italském městě Cosenza. O čtyři roky později však přesídlili do Berlína, odkud se mohou snadněji dostat ke stávajícím i novým fanouškům. I přes fakt, že v současné době třetí vlna ska trochu polevila, žánr, který zastupují skinheadi Offenders, však nikoliv. Svojí hudbou a texty se jasně hlásí ke kořenům jamajské hudby, o čemž vás přesvědčí už za pár měsíců na letišti v Táboře.

aktualizováno 13.12.2012