Roy Ellis aka Mr. Symarip and Magic Touch Band (JAM/DE)

Jak jsme slíbili, máme zde adekvátní náhradu za Nevilla Stapla. Věříme, že Roy Ellis aka Mr Symarip backovaný naprosto ideální kapelou Magic Touch z Německa, která si navíc na Mighty střihne i vlastní set, fanoušky potěší. Tenkrát, v momentě, kdy svět přišel o největšího kmotra ska a skinhedského guru Laurela Aitkena, mohl Roy čestně převzít žezlo. Momentálně je Mr. Symarip zásadní postavou skinhead reggae a udělá tak radost především fanouškům tradičního ska a rockstedy.

Roy Ellis se narodil na Jamajce a svoji hudební kariéru odstartoval již jako desetiletý v dětském gospelovém sboru v baptistickém kostele v Kingstonu. Už na základce si vybudoval silné přátelství s Jimmym Cliffem, ale třeba i Bob Marley patřil do okruhu blízkých přátel. Později, v šedesátých letech, se díky svému hromovému hlasu proslavil na mezinárodní ska, reggae, bluesové a soulové scéně. V té době také vystupoval s jednou z nejznámějších bristých ska a reggae kapel The Pyramids/Symarip.

Roy Ellis byl objeven „kmotrem ska“ Laurelem Aitkenem, který pro něj i napsal a produkoval dvě písničky – „Jesse James Rides Again“ a „Because I Love You“. Mr. Symarip přijede v doprovodu německé ska/rocksteady/soulové kapely Magic Touch, která, jak jsme již zmínili, zahraje i vlastní repertoár, tudíž se máte opravdu na co těšit. Kluci už však nějaký ten pátek ska a reggae hrají. Část z nich hraje v Yellow Umbrella a druhá část v Solitos. Jejich hudba zní jako směsice rocksteady, r’n’b, soulu a early reggae, je ale pořádně špinavá a ostrá. Jako backingová kapela už posloužili například zmíněnému Aitkenovi, Derricku Morganovi nebo Kenu Boothovi.

http://www.myspace.com/mrsymarip

Slam & Howie and the Reservemen (CH)

Po minulém roce a naprosto dokonalém vystoupení Boba Wayna to nešlo jinak: máme tu další country pecku, tentokrát ze Švýcarska. Jsme si docela jistí, že si své místo u nás stejně jako Bob Wayne najde. Tahle partička k nám parfektně zapadne a příjemně zpestří žánrový záběr mezi ska a punkem. Poslední deska „Renegade“ sklidila hromadu pozitivní kritiky a není se čemu divit. Kluci moc dobře ví, jak hrát pořádný nefalšovaný country a fakt, že pocházejí ze Švýcarska v tomto ohledu neznamená vůbec nic. Jejich „bastard speed country“ vás pěkně přivede do varu a když k tomu připočtete neuvěřitelnou pódiovou show, tak už teď je jasný, že právě na tento koncert budete dlouho vzpomínat.

http://www.grandslam.ch/

Mat Voodoo (DE)

Pokud vám toto jméno nic neříká, nevěšte hlavu. Možná vám blikne ve chvíli, kdy vyřkneme magické slovo Mad Sin. Mad Voodoo je totiž kytarista této německé kultovní kapely, kterou jste u nás na festivalu měli možnost vidět již dvakrát. Tentokrát přijíždí však sám, se svým akustickým sólovým projektem, který je plný folku, rock’n’rollu, psychobilly a zároveň mu nechybí jakýsi melancholický, molový přesah a romantika.

http://www.reverbnation.com/mattvoodoo

Mad Band (RU)

M.A.D Band založil v roce 2004 Garik Sanko. Kluci mastí parádní melodický ska punk, kterému vévodí nabušené kytary a silná dechová sekce, jejíž členové zároveň hrají i v moskevským orchestru. Kluci mají na svém kontě alba „Here We Go“, „The Four Seasons“ a „More Voice Into The Monitors“. Na Mighty budou mít určitě pořádný kotel.

http://mad-band.com/

The Moonshine Howlers (CZ)

Když už zveřejňujeme country a folk, tak by se i hodilo v pár větách zveřejnit i českou nadějnou country partu poskládanou snad ze všech českých kapel, z nichž namátkou můžeme zmínit například Rocket Dogz a Queens of Everything. Kluci to pojali ve velkém stylu a to je jedině dobře, neb na české scéně tahle country punková paráda, nebo, chcete-li, hillbilly, chybělo jako sůl.

http://bandzone.cz/themoonshinehowlers

aktualizováno 20.5.2012