Rocky Leon

Tenhle sluníčkový pohodář s kytarou, ukulele a sadou loopových mašinek je neustále na cestách. Všechno začalo v San Franciscu, kde se narodil rakouské mámě a brazilskému tátovi. Časté pendlování mezi USA a Evropou tak zřejmě způsobilo, že si kočovný život zvolil i jako preofesi. U nás je už lidem dobře známý, na Mighty Sounds vystoupil opakovaně a vždy byl velmi kladně přijat. Jeho hudba má kromě pozitivních vibrací také srdečný cíl. Rocky Leon se rozhodl, že ve svých textech nebude užívat zápory v negativním slova smyslu. Pro fanoušky ska, reggae a punku s jasným názorem na život hudba jak vyšitá.

web  facebook youtube

Queens of Everything

Královny patří k dalším ze stálic našeho letního rock’n’rollového mejdanu a samozřejmě se na ně můžete těšit i letos. Originální mix nabroušeného rock’n’rollu se špetkou punku, klapající kontrabas, až swing bandová dechová sekce a Krleshův chraplák dohromady vytváří kapelu, kterou jen tak někde neuslyšíte.

facebook youtube

Rabies

Tahle punková úderka z Bystřice na Perštejnem se s tím teda nemaže a valí punkrock, o kterým se kdekomu z hudebních kolegů jen může zdát. Dohromady se dali v roce 2009, ale ve stávající podobě se jim sestava ustálila až o pár let později. První vyšlo album Booze and Fights a momentálně kluci pilně připravují zbursu novou desku Anarkids, která bude obsahovat 12 kusů a světlo světa spatří již v září 2017.

facebook youtube

landless

Je libo trochu metalcoru? Tahle parta skvělých muzikantů ze Žiliny vám ho naservíruje na podnose přímo do uší. Kapela vznikla v roce 2014 a debutová deska s názvem Bluemist se zrodila v roce 2015. Následoval singl Connection. Kapela hojně vytsupuje doma, v České republice a v Maďarsku.

youtube facebook

The Train Robbers

The Train Robbers jsou současní i bývalí členové top psycho r’n’r kapel Green Monster a Carlos & His Coyotes, ostřílení muzikanti a nenapravitelní psychos. První deska Great Train Robbery vyšla v roce 2017, její úspěch se nese celou prérií a skladby se hrají v každičkým saloonu a hanbinci v širém okolí. Mrazivě melodickej psychobilly rock’n’roll, při kterým upíři otevíraj rakve a zvědavě vystrkujou nosy, s nezaměnitelným klapotem kontrabasu, mazanou kytarou, bicíma jak tlukot srdce vzteklýho kojota je doplněn záhrobním zpěvem. Trojčlennej gang vlakovejch lupičů spřádá další ďábelský plány a o jejich old school psychobilly, co voní střelným prachem, benzínem a whiskey, ještě hodně uslyšíme! Coming to town near you!

facebook  youtube

Vasilův rubáš (folk reggae punk)

Nápadité a trefné texty, neotřelé melodie a k tomu střídmá instrumentace a zároveň zajímavé aranže – to je duo tvořené Filipem „Vasildědou“ Novákem a Petrem „Ruby“ Rubášem. Svou otevřeností a dravostí si získali diváky na Mighty už dvakrát, takže bylo nutný je pozvat i potřetí.

Cílená nejistota (folk punk)

Jirka Hvězdoň Pohodář není jen nezničitelný moderátor divadelního stanu, ale i člen kapely, která když spustí, tak kultovní krabicové víno Rucio teče proudem. Vtíravé melodie ozvláštňuje saxofon. Z reperotáru nebude chybět THC hymna Paráda nebo vyřvávačka Moje kuchyně.