Rat City Riot (USA)

Rat City Riot patří k silnicím asi tak, jako k nim patří bouračky. Jsou to zkrátka a dobře dvě neoddělitelné věci, které se spolu za těch deset let existence tak nějak naučily žít v symbióze. Ono za těch více jak 700 koncertů, nespočet špinavých postelí a velkých i malých pódií ani není divu, že ano? Kapela si takhle od San Diega až po nejtemnější kout ve východní Evropě cestuje už od roku 2003. Duch oi!, hardcore punku a rock’n’rollu, kterýmu rozhodně koule nechybí, se v kapele uhnízdil a jen tak jí asi neopustí. Na svém kontě mají desky Load Up, Dirty Rotten Game a Better Than Nothing, singl The Open Road a split singl s Born To Lose. Kluci jsou srdcaři a poctivci, co kopou za rock’n’roll v DIY duchu, a jejich mottem je „image is nothing, live the life, not the lifestyle“.

http://www.ratcityriot.com/

Laco Deczi & Celula New York (CZ/USA)

Někomu to přijde jako šílenství, druzí to naopak ocení jako klasický každoroční Mighty úlet. Při poskakování mezi ska, punkem a rock’n’rollem někomu jistě přijde vhod si odpočinout od druhé doby nebo tvrdých kytar a houpnout si na jazzíček.

Celula New York je profesionální latino-jazzová kapela působící v New Yorku a jeho okolí. Zhruba dvakrát do roka  se však objevuje na turné po střední Evropě.

Frontman kapely Laco Deczi patří k uznaváným trumpetistům a skladatelům. Je žákem Carmella Jonese a hrál s vynikajícími světovými muzikanty, jako jsou Junior Cook, Bill Watrous, Dave Weckl nebo Elvin Jones.

V době emigrace v roce 1986 byl považován za pravděpodobně nejlepšího jazzového trumpetistu bývalého Československa.

Na piáno a klávesy hraje Brian Charette, všestranný hráč, který působil v jedné z největších amerických talkshow, tedy Conan O’Brien Show. Nahrál spoustu sólových CD a doprovázel mnoho špičkových amerických muzikantů. Basista Nob Kinukawa je rodilý Japonec žijící více než dvacet let v USA. Hráč vysoké technické úrovně s šestistrunnou basou a originálním vlastním soundem.

Bubeník Vaico Deczi, žijící 25 let na Manhattanu, je zárukou pevného tempa a vynikajícího latino/straight-ahead jazzu. Vaico je výborně technicky vybaven, jeho hra má velkou dynamiku a je vyhledávaným hráčem v New York City.

aktualizováno 26.4.2012