Randy Valentine (UK/JAM)

Jak se to tak, čím víc se vybarvuje nabídka reggae a dancehall programu na letošních Mighty Sounds, tím víc je vidět její pestrost a různorodost. Veterán Stranger Cole, dědic jména a talentu Ky-Mani Marley, oblíbený Macka B, starý známý Dr. Ring Ding… Ale nebojte, nezapomínáme ani na mladou krev a neokoukané tváře. Svým všestranným stylem, klidnou image ale i revolučním poselstvím nás přesvědčil Randy Valentine z Velké Británie.

„Bring Back The Love!“ – to je název a poselství mixtapu, který Randyho vystřelil do popředí zájmu reggae a dancehall publika. Na klasických riddimech jako African Beat, Taxi nebo Stalag zpívá nebo dává deejay styl takovým způsobem, že si každou píseň chcete pustit minimálně dvakrát po sobě… a tomu se říká pull up!

Ovšem Randy je umělec, který sám sebe charakterizuje jako „průměrného chlapíka s vášní pro hudbu“. V kontaktu s reggae a dancehall kulturou je v podstatě od narození. Jeho otec je na Jamajce vlastníkem soundu Shining Star a tam vlastně i začala Randyho kariéra. Ta se ale po časem přesunula do Velké Británie. V Anglii je součástí party J.O.A.T., takže se i často dostává ke spolupráci s hip hopovými a r’n’b umělci. Před úspěšným a nyní i notoricky známým mixtapem vydal Randy výrazné singly „Brixton Market“ (na labelu Gappy Rankse Hot Coffee Music) nebo „Over & Over“ u švýcarských Hemp Higher Productions a piloval koncertní zkušenosti jako doprovodný vokalista jamajské hvězdy Busy Signal.

Na Mighty Sounds se můžete těšit na show velmi talentovaného umělce, který říká, že již od mala věděl, že bude hudebník. Sny se prostě plněj!

mixtape: https://soundcloud.com/hemphigher/randy-valentine-bring-back-the

aktualizováno 16.6.2013