Tak takovouhle after party pro letošní ročník asi nikdo nečekal! Přijíždějí legendy punk rocku, Rancid, kteří si ke dvacátým narozeninám nadělili celosvětové tour. Hned na samém začátku jeho evropské části se zastaví také v Praze ve Velkém sále Paláce Lucerna, kde 23. července 2012 vůbec poprvé v historii vystoupí v České republice. Letos se očekává vydání nové desky téhle živoucí legendy, poslední album nazvané „Let the Dominoes Fall“ vyšlo v roce 2009.

Vzhledem k časové blízkosti festivalu a koncertu Rancid vám nabízíme jedinečnou možnost zakoupit si na webu festivalu lístky v kombinaci, díky které lze významně ušetřit a navštívit obě akce. Společný lístek na festival Mighty Sounds a koncert Rancid vás tak v současnosti vyjde na 1.400,- Kč.

No a proč nehrají Rancid přímo na Mighty Sounds? Několik let jsme se snažili získat kapelu na náš festival, ale vždy byl problém s tím, že Rancid v červenci nebyli v Evropě. Poté, co jsme zjistili, že letos zahajují evropskou tour jen pár dní po Mighty Sounds, rozhodli jsme se zrealizovat v Praze samostatný koncert. Je to nejlepší „after party“ po osmém ročníku Mighty, o které se nám ani nesnilo!

Vstupenky na Rancid lze získat nejlevněji pouze zde na webu Mighty Sounds  v unikátním kombo setu – vstupenka na Mighty Sounds 2012 + vstupenka na koncert Rancid.

POZOR! Vstupenky lze objednávat od 2 a více (nejmenší možný počet objednaných lístků je tedy 2+2).

V této kombinaci je cena vstupenky na Mighty Sounds 2012 aktuálně 820,- Kč (do vyprodání limitované série 2000 lístků nebo do konce dubna 2012) a na pražský koncert Rancid pouhých 580,- Kč.  Celkem je to tedy 1400,- za obě akce a minimální objednávka zde na stránkách je tedy ve výši 2800,- Kč (2+2 vstupenky).

Od začátku května 2012 nebo po vyprodání vstupenek na Mighty Sounds za 820,- se cena vstupenky na festival zvyšuje na 890,- a cena kombo sady i s koncertem Rancid se zvýší na 1500,- Kč.  Objednávka pak bude v minimální výši 3000,- Kč (2+2 vstupenky).

Objednávat můžete zde.

Biografie Rancid:

Kalifornská legenda Rancid vznikla v roce 1991, kdy dva členové Operation Ivy, Tim Armstrong a Matt Freeman, spojili síly s bubeníkem Brettem Reedem. Na začátku se Rancid vezli na vlně velkého návratu punk rocku stejně jako The Offspring nebo Green Day, ale na rozdíl od nich zůstali po celou svou existenci věrní undergroundu. Už jejich druhé album Let´s Go z roku 1994 (v té době už kapelu doplnil i současný kytarista Lars Frederiksen) znamenalo úspěch, ale teprve deska …And Out Come the Wolves, kterou kapela vydala v roce 1995, vystřelila Rancid k neuvěřitelné punkové slávě. Hity jako Time Bomb nebo Ruby Soho dnes patří k naprosté klasice. Rancid později experimentovali i s dalšími hudebními styly, jako roots reggae, hip-hop, ska, rockabilly (zejména na čtvrtém studiovém albu Life Won´t Wait) a až do roku 2004 neúnavně koncertovali. Po roční pauze, která následovala, nastala změna na postu bubeníka, kdy Bretta Reeda nahradil Branden Steineckert, který s Rancid hraje dodnes. Zatím poslední album kapely, Let the Dominoes Fall, vyšlo v roce 2008 a dohromady se tak Rancid pyšní celkem sedmi studiovými alby. Se čtyřmi miliony prodaných desek jsou jednou z absolutně nejúspěšnějších punkových kapel všech dob.

aktualizováno 22.3.2012