Jako každý rok i letos na Mighty Sounds najdete stage pod patronátem Radio 1. Už tradičně je tento stan zaměřen především na reggae, dub, dancehall a jungle. Na tom se nic nemění, opět se můžete těšit na rozjetý pátek, sobotu narvanou těžkými basy a eklektickou neděli.

V pátek se vrací selektor Rollandblow. Jeho loňské vystoupení bylo natolik top, že jsme ho prostě museli přivézt znovu. Znovu opět přivážíme interpreta Mr. Roll. Přiznáváme chybu, technické potíže mu loni úplně zkazily vystoupení, proto je pro nás povinností ho opět postavit na podium, abychom si udělali reparát. Ovšem tentokrát spojí síly se zpěvákem Junior Smile, který na jaře vydal svůj debut „Sám Sebou“. A aby síly byly stoprocentní, záda jim bude krýt vedoucí pražský soundsystem Forward March Posse. Headlinery pátečního večera bude dvojka Ragga Twins. Tito veteráni už za sebou mají více než 30 let působení na scéně. V začátcích byli pilíři zásadního londýnského reggae soundsystemu Unity, ale se začátkem devadesátých let se jako spoustu dalších britských reggae a dancehall umělců stali zásadními postavami vznikající rave scény, kdy pak plynule splnili i stejnou úlohu u jungle-u. Jejich album „Reggae Owes Me Money“ pro label Shut Up And Dance! patří do zlatého fondu taneční hudby. Ovšem Ragga Twins na své kořeny nezapomínají a jejich show je přirozeným mixem mezi jungle, d’n’b a reggae a dancehallem. Za zmínku stojí, že hned následující den v Londýně oslavují 25 let kariéry coby Ragga Twins!


Celý páteční program pak uzavřou Chong X a Babylon Rocker se svou našláplou moombahton selekcí.

Sobotu otevře selektor Boldrik, který je od přírody společenským tvorem, a tak si na pódium přitáhne posily. Budou jimi zpěváci Messenjah a Colectiv. To je doopravdy příslibem začátku pěkně zhurta.


Celou atmosféru pak přesměruje světoznámý producent Riddim Tuffa. Ten loni vydal vydařený singl „Leggo Beast“ nazpívaný umělcem Parly B. Právě ten bude headlinerem sobotního večera, kdy mu záda budou krýt pražští United Forces Of Dub. Parly patří k nejmladší generaci britských reggae/dub umělců a velice rychle byl schopen si zajistit pozici v popředí zájmu. Chtěli jsme ho přivézt už na minulý ročník, což bohužel nevyšlo. Letos konečně ano!


Celý sobotní večer pak uzavřou Rybydub. Těžkotonážní dub jednotka z Brna, která nás nenechá ani chvilku postát na místě.

Neděle má vždy časově velice osekané možnosti. To je jeden z důvodů, proč popouštíme uzdu žánrové pestrosti. Začneme pěkně soulově. Svou sbírku nothern soulu vám představí Prague Allnighters. Ti právě stojí za stejnojmenným mejdanem, který Praze dal opravdový večírek, kde styl a tanec jsou nedotknutelnou devízou. Jako švihnutím kouzelného proutku je vystřídá černokněžník James Cole. Jestli je na poli českého rapu někdo opravdovým showmanem, u kterého nemůžete nic předvídat, je to právě on.

A hned po něm si čest uzavřít Radio 1 tent vylosoval všem dobře známý britský zpěvák. Je jím YT, veterán, který začínal v letech, kdy běloch s mikrofonem v ruce byl stejně fantastický úkaz jako vidět yettiho. YT Českou republiku rozhodně nenavštěvuje poprvé, ovšem na Mighty Sounds jste ho ještě vidět nemohli. O důvod navíc se sejít v našem šapitó.

 

PÁTEK

21:00 Selector Rollandblow (CZ) – reggae/dancehall
23:00 Forward March Posse ls. Junior Smile & Mr. Roll (CZ/SK) – reggae/dancehall
01:00 Ragga Twins (UK) – jungle/d’n’b/reggae
02:00 Chong X ft. Babylon Rocker (CZ) – moombahton

 

SOBOTA

21:00 Selector Boldrik ls. Messenjah & Colectiv(CZ) – reggae/dancehall
23:00 Riddim Tuffa (SK/UK) – reggae/dub
01:00 Parly B ls. United Forces Of Dub (UK) – reggae/dub
02:30 Rybydub (CZ) – dub

 

NEDĚLE

21:00 Prague Allnighters (CZ) – soul
22:00 James Cole (CZ) – rap
00:00 YT (UK) – reggae/dancehall

 

aktualizováno 1.7.2015