Purgen (RU)

Moskevská kapela postavená kolem charismatického zpěváka Ruslana Gvozdjova a jeho spolužáka Chikatila vznikla v roce 1989. První deska Vse Gosudarstva – Konclagerja jim vyšla v roce 1992 a od té doby Purgen aktivně koncertují doma i po celé Evropě. Kapela sice prošla mnohými změnami, nicméně hard core punk pořád zůstává, a přestože měla první dva roky mnohem lepší název (Lenin Dildo), už se na ně moc těšíme!

Sto zvířat (CZ)

Sto zvířat se vrací po roce zpátky do Tábora se svou originální a nezaměnitelnou zvířecí šou plnou tance. Kolik let jsou Zvířata na scéně, kolik desek natočili a v kolika zemích světa se se svým varieté objevili, to jsme psali už několikrát. Pokud by to však někdo z vás i přesto přehlédl, může se prokliknout na jejich stránky a v sekci biografie si doplnit základní vzdělání – počtení to nebude zrovna krátké. Zatím posledním počinem Sto zvířat je album Ministerstvo mýho nitra, které vyšlo v roce 2015. Česká klasika, která vždy potěší, protože odvádí skvělé výkony a má na kontě neskutečnou řádku hitů!

Tarakany! (RU)

Pro dnešek druhá moskevská parta, tentokrát Tarakany. Ti jsou sice o malinko mladší než Purgen, ale pokud jde o úspěch, rozhodně nejsou pozadu. Dohromady se dali v roce 1991 a na svém kontě mají neuvěřitelných 14 studiových alb, pět živáků a hromadu singlů, splitů a kompilací. To svědčí o tom, že jsou to kluci plodní a pracovití. V rámci turné objeli Rusko, Evropu, Japonsko, Izrael, Gruzii nebo třeba Kazachstán, a v létě 2019 konečně zamíří i do Tábora.