Protoje & The Indignation (JAM)

Prvním reggae headlinerem letoštního ročníku bude stále stoupající mladá hvězda s uměleckým jménem Protoje, který na Mighty zahraje spolu se svou našlápnutou kapelou The Indignation. Protoje, vlastním jménem Oje Ken Ollivierre, podědil hudební geny po rodičích, kteří jsou oba hudebníci. Jeho maminka Lorna Bennett se v roce 1972 proslavila singlem „Breakfest In Bed“.

Hudební kariéru započal Protoje v roce 2010 pod hlavičkou vydavatelství svého bratrance a populárního jamajského producenta Dona Corleona. Na začátku jeho dráhy byly čtyři singly „Arguments“, „Dread“, „JA“ a „Roll“, po kterých následovala debutová deska s názvem „The Seven Year Itch“. V roce 2013 vydal album „The 8 year Affair“ a zatím poslední album „Ancient Future“ vychází letos, konkrétně 10. března 2015.

Protoje je mladý, moderní a silně progresivní umělec, který přináší dokonalý mix roots reggae s hip hopem i populární hudbou. V jeho hudbě je silně cítit odkaz slavných reggae ikon Toshe, Marleyho či Jacoba Millera a jeho živá vystoupení jsou dynamická a mají silný roots rock náboj.

web    wiki     myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter
United Flavour (CZ)

United Flavour v loňském roce absolvovali klubové turné k deseti letům kapely, které vyvrcholilo vyprodaným koncertem v pražském Lucerna Music Baru. V současnosti kapela pilně pracuje na třetím studiovém albu, jehož vydání je plánováno na konec letošního roku. V létě vystoupí na vybraných hudebních festivalech a Mighty Sounds bude jedním z nich.

Na začátku února vylétla do světa první vlaštovka z nové desky pojmenovaná „Irie“. Jedná se o energickou a pozitivní pecku, jež vyšla na kompilaci Pineapple Kush Riddim. Na něm se kromě United Flavour objevila i velká jména světového reggae a dancehallu, Sizzla a Anthony B.

United Flavour mají za sebou již deset úspěšných let na hudební scéně. Šestice skvělých muzikantů v čele s frontmankou Carmen dokáže naživo vytvořit elektrizující atmosféru, o které by mohly vyprávět stovky klubů a festivalů. Jejich moderní mix reggae, world music, latina a hiphopu si našel tisíce fanoušků nejen v České republice, ale i po celé Evropě. Jejich první album „Unity“ s hity Revolution, Que No a Babylon vyšlo v roce 2007. V roce 2011 vydala kapela zatím poslední album „Attitude“, na kterém se podíleli lidé čtrnácti národností.

web    bandzone     myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter
Medial Banana (SK)

Tahle sympatická slovenská parta, která se dala dohormady v roce 2009, si v ČR nachází čím dál tím více fanoušků. Základním pilířem kapely je reggae, na které však Medial Banana roubují spřízněné hudební žánry jako dancehall, hip hop, jazz nebo funk. Jejich živá vystoupení jsou známá svou energií a pozitivními vibes, které z členů kapely a jejich nástrojů vyzařují.

První a zatím poslední album z roku 2013 nese název „Uplifted“, nicméně kapela pilně pracuje na zbrusu nové placce, která by světlo světa měla spatřit již v tomto roce. Těšte se na pořádnou reggae jízdu.

web    bandzone     soundcloud     facebook     youtube     last.fm

Gypsy Ska Orquestra (VEN)

Tahle venezuelská kapela potěší všechny, jejichž uším lahodí poctivý mix karibské muziky od reggae, ska, přes salsu, merengue až po východoevropské hubební vlivy – balkán, klezmer a rómskou hudbu.

Gypsy Ska Orquestra slibují chytlavý zvuk, který rozhýbe nohy všem zúčastněným pod pódiem a propotí jejich oděvy!

web    facebook     youtube    twitter

aktualizováno 1.3.2015