Gutalax

In Grind we trust, aneb kapela, která už je pár let neodmyslitelně spjatá s festivalem extrémní muziky Obscene Extreme, se vrací na Mighty Sounds, a my se na to moc těšíme. Moc dobře totiž víme, že návštěvníci Mighty tu a tam zatouží právě po takovýchto šílenostech a my k fanouškům těchto žánrů patříme také. Dohromady se tahle parta jihočechů dala v roce 2009 a od té doby vyšplhala po liánách goregrindu poměrně hodně vysoko, tak uvidíme, jak svoji fekální show rozbalí na Mighty.

Volant

Na Mighty Sounds se vrací i pardubická punkrocková parta Volant. Charakteristickými prvky kapely jsou saxofon, humorné texty a nadsázka. Pětadvacet let na scéně zaručuje hromadu všem dobře známých evergreenů.

Queens of Everything

Královny patří k stálicím našeho letního rock’n’rollového mejdanu a samozřejmě se na ně můžete těšit i letos. Originální mix nabroušeného rock’n’rollu se špetkou punku, klapající kontrabas, až swing bandová dechová sekce a Krleshův nezaměnitelný chraplák dohromady vytváří kapelu, kterou jen tak někde neuslyšíte. P.S.: možná přijde i tyranosaurus.

The Rocket Dogz

Kde jsou ty časy, kdy jsme “Rakeťáky” představovali jako mladé neklidné kluky. Dneska se už o této partě s mezinárodním přesahem dá pomalu mluvit jako o legendách žánru. Tedy, ne že by tak zestárli, ale jejich přínos hudebnímu světu se upřít nedá. The Rocket Dogz jsou již poměrně dlouhou dobu Mighty stálicí a jejich frontman Woody je navíc dvorním grafikem festivalu, takže spojení téměř dokonalé. Nenechte si ujít jejich mix rock’n’rollu, punku, rockabilly a psychobilly.

The Twisted Rod

Pražské trio hrající divoké rockabilly v autentickém 50’s stylu. To pravé pro všechny milovníky tradičního soundu.

The Gangnails

Česká rock’n’rollová klasika, která v současné době koncertuje velmi sporadicky, nicméně si po ochutnávce na Jarním Mighty atmosféru letního večírku ujít ani tento rok nenechají. Dohromady se dali v roce 2001 a na svém kontě mají čtyři desky.

Gangnails

V3SKA

Devítičlenná hudební skupina ze Stoda u Plzně se svým koktejlem punku, ska a reggae objíždí naše luhy a háje už neuvěřitelných 20 let. Za tu dobu vydali V3ska čtyři dlouhohrající desky a rozjeli nespočet kotlů.

Peshata & Swing Band Tábor

Legendární táborská zoopunková kapela je známá svým minimalismem, a tak si na pódium pro letošní Mighty Sounds pro změnu přizvala celý Swing Band Tábor. Všichni jsme velice zvědaví, jak toto neobvyklé spojení naživo funguje. Dle ohlasů se máme na co těšit.

Priestly Meadows

Kapela z pražského Žižkova stojí na základech moderního reggae, dubu, indie a alternativního rocku. U nás si tahle parta střihne letos premiéru!

Burning Steps

Jak sami tvrdí: „Punková kapela z Mostu v severních Čechách. Žádnej mainstream, žádná xenofobie, žádný kecy. Hrajeme hardcore punkovou subkulturou nakopnutej rock’n’roll (ať už to znamená cokoliv) a to způsobem, jakým se nám zachce. Zároveň zpíváme a říkáme věci, který vás můžou šokovat nebo vyloženě urazit. Jestli se vám to nelíbí, je nám to srdečně jedno.“

The Drain

Je libo trochu garážového glam rocku? Těžko říct, jak popsat tuhle extravagantní partičku s netradičními přístupy k hudbě, ale možná, že místo popisování bude lepší, když si kapelu poslechnete a uděláte si obrázek sami. Třeba z nové desky Old Big Bad, New Big Good, kterou k nám dovezou.

Arrogant Twins

Tohle garážové duo vám dokáže, že dobrej rock’n’roll se dá dělat i ve dvou. Arrogant Twins jsou Jirka Nedvídek a Benjamin Daniels. Oba mají za sebou bohatou hudební minulost a když se takhle jednou sešli při jedné probdělé noci, řekli si, že společně založí kapelu, která bude basy prostá – a tak se stalo. Pokud máte rádi syrovej garážovej zvuk bez zbytečných kudrlinek, určitě se na ně zajděte podívat.

Munroe

Munroe to je tribalní rokenrol, postavený na výrazném riffu, šamanském groovu, jednoduchost přetahující se s tajemnou rafinovaností. V roce 2021 vydala dvojice nové album Divoké kvítí, se kterým přijede i k nám na Čápák.

Abbies Falls

Pražská kapela, která si svojí interpretací tvrdé hudby během posledních let vytvořila velmi silnou fanbase v zahraničí. A to z jednoduchého důvodu – nekompromisní breakdowny, frenetické riffy, blast beaty i těžkotonážní groovy – jediným cílem této skupiny je totální anihilace všeho před stagí. Asi nejtvdrší zrno, letošního Mighty.