Agnostic Front (USA)
Asi není potřeba nějak obšírně představovat pionýry newyorského hardcoru Agnostic Front, neboť to za bezmála čtyřicet let své historie udělali mnohorkrát sami. Agnostic Front jsou zároveň také jedni z posledních ze staré školy, kteří na Mighty Sounds doposud nevystoupili, tudíž je nám velkou ctí je přivítat na třináctém ročníku. Dohromady se dali v roce 1980 kolem kytaristy Vinnie Stigmy a na věky věků se zapsali do dějin dnes již absolutní klasikou Victim in Pain. Ostrý hardcore thrash metalový crossover v čele s věčně energickým Rogerem Miretem si rozhodně nenechte ujít.

 

Itchy Poopzkid (DE)

Parádní německá parta Itchy Poopzkid si svoji českou premiéru odbyla před dvěma lety právě na Mighty Sounds a pro mnohé návštěvníky byla velkým překvapením. Dohromady se dala v roce 2000 a na svém kontě má šest alb, z nichž poslední vyšlo v roce 2015 a nese jméno Kings & Queens. Naživo to kluci opravdu umí a válí kovaný punkrock pohybující se někde mezi Social Distortion a Billy Talent, samozřejmě s kupou vlastní invence. Vzhledem k jejich angažovanosti na poli lidských a zvířecích práv, v rámci které spolupracují kupříkladu s organizacemi jako Sea Sheperd, Amnesty International, Peta nebo Ocean Care, jsou kapelou pro Mighty Sounds jak dělanou.

Bob Wayne & The Outlaw Carnies (USA)

Do třetice všeho dobrého i zlého a dá se předpokládat, že ani ne naposledy – Bob Wayne na Mighty. Dekadentní „kotlíkář“ Bob po vzoru Hanka III, (kterému mimo jiné mnohokrát dělal i předskokona) pojal country a hillbilly tak trochu jinak a svými texty vytírá nejednomu americkému redneckovi zrak. Aby taky ne, dětství a mládí tohodle cápka, rodáka ze Seattlu, nebyla zrovna procházka růžovým sadem. Jeho matka, barová zpěvačka, ho přivedla k muzice, ale představovala si to zřejmě trochu jinak. Otec dle zvěstí frčel na drogách a doma se moc neukázal, což v konečném důsledku stvořilo Wayna přesně takového, jaký je.

Matilda’s Scoundrels (UK)

Žhavá novinka na poli folkupunku se poprvé ukáže v Táboře. Šestičlenná parta z Hastingsu ve Velké Británii si za krátkou dobu existence vydobyla poměrně slušnou reputaci. K tomu jejím členům pomohla dřina, odhodlanost a i časté předskakování starším žánrovým kolegům. Mezi ně patří The Levellers, Ferocious Dog, The Mahones nebo třeba Mighty publiku dobře známí The Rumjacks. Od roku 2014, kdy se dali dohromady, už si Matilda’s Scoundrels stačili střihnout prestižní festivaly jako Boomtown a Rebellion. V kuloárech se špitá, že deska je na spadnutí a světlo světa by měla spatřit už v roce 2017.

AYS (DE)

Na závěr jsme si po vás připravili tuhle sympatickou hardcore punkovou partu. AYS nebo chcete-li Against Your Society vznikli v roce 2002 a během několika let už patřili v žánru k respektovaným matadorům. Na kontě mají alba „Wreck My Soul“ z roku 2008 a Eroded By The Breeze. Nenechte si ujít valivý hácečko připomínající starý party jako Snapcase, Bloodline nebo Integrity.

 aktualizováno 21.12.2016