My kluci a holky, co organizujeme festival Mighty Sounds, se dlouhodobě snažíme o několik věcí. Chceme, aby byl festival i nadále takový, jak jsme s ním před devíti lety začali, tedy aby byl akcí, na které mají hlavní slovo zástupci punku, rock’n’rollu, ska, punkrocku, rockabilly a dalších žánrů, kterým se jinde mnoho prostoru nedostane. Dále chceme, aby byl festival pořád co nejpříjemnějším místem pro kapely i návštěvníky, a snažíme se proto mimo program zlepšovat i služby. A nakonec chceme, aby byla celá akce bez zbytečných zákazů a pravidel co nejšetrnější vůči životnímu prostředí a vůči našemu okolí vůbec, a my si tak všichni mohli v Táboře užít jeden červencový víkend plný skvělé atmosféry.

Dneska nám můžete pomoct být zase o krok dál v posledně zmíněných bodech. Rozhodli jsme se totiž, že upustíme od klasického plastového nádobí, které bývalo z nouze ctností českých (nejen) open-airových akcí, ale dneska už je jen jejich nešvarem. Plast chceme nahradit nádobím a příbory z palmových listů, které jako jediné splňuje naše požadavky na uživatelský komfort a ekologickou nenáročnost. Nádobí plní svůj praktický účel, nedeformuje se teplem ani vahou jídla, je kvalitní a dostatečně velké a vůbec – perfektně se z něj jí! Zároveň se vyrábí jen ze spadaných palmových listů, a to za tepla a vlhka pomocí parního lisu, a tím pádem neobsahuje žádné chemické příměsi. V půdě se tak kompletně rozloží za pár týdnů.

V současné době nás trápí jednoduchá matematika – a účetnictví. Přechod z levných plasťáků z makra na vyvoněné exotické eko nádobí znamená investici zhruba 80.000 Kč. Vzhledem k tomu, že bychom nádobí rádi zavedli, aniž by se jeho cena promítla v ceně jídla, žádáme o pomoc vás, festivalové návštěvníky, minulé i budoucí. A všechny ostatní. Souzníte-li s námi a osloví-li vás některý z našich bezkonkurenčních benefitů, zalovte na kartě a přijeďte se 19. – 21. července pochlubit do Tábora na Čápák statusem celebrity!

Všechno podstatné hledejte na serveru Hithit, konkrétně na profilu našeho projektu! Zde (a taky hned tady dole) můžete shlédnout i krátký klip, který jsme k podpoře tohoto bohulibého projektu natočili.

aktualizováno 28.5.2013