Plexis (CZ)

Myslíme, že dnes již legendární punkovku Plexis není potřeba sáhodlouze představovat. Kapela, která za pár let oslaví čtyřicátiny ,se dala dohromady v roce 1982. To je tedy úctyhodná doba, co si tihle punkáči sedlají pódia českých klubů a festivalů a dělají radost svým fanouškům. Na Mighty Sounds již opakovaně vystoupili, tak se můžeme těšit na settradičně nabitý starými evergreeny i novými fláky.
Prague Conspiracy (CZ)
Prague Conspiracy si po kratším detoxu dávají opět retox. Kapela hudebně balancující na hraně punku, popu a poctivého rocku se vrací s novou krví v žilách, s novou zpěvačkou a druhým kytaristou a vrhá se do o něco ostřejších vod, což je znát zatím hlavně na pódiu. Další novinkou jsou texty v domácím jazyce. Zatím tři písně v aktuální sestavě vydali letos v zimě a naleznete je na kapelním youtube.
Straightline (DE)
Neuvěřitelně našláplá skatepunk thrashová parta s výlety do melodického hcčka z Mnichova, ze který stříká energie každým coulem, je dokonalým příkladem toho, že evropské vody skrývají ještě velkou spoustu pokladů. Straightline za více než dvacet let projezdili celou Evropu, Japonsko i jižní Ameriku. Vydali řadu EPček i řadových alb a doprovázeli nejednu ze špiček ve svém žánru. Tentokrát znova na Mighty Sounds v Táboře!
TiNg (CZ)
 
Osmičlenná mezinárodní banda z Prahy kombinuje mnoho stylů. Jejich hudba čerpá ze zdrojů jako je ska, rock, reggae, drum’n’bass, dancehall, swing a hip-hop. Smícháním všech těchto hudebních ingrediencí si kapela vytvořila vlastní styl, kterému sami říkají „Praggamuffin“. Frontmanem kapely je zpěvák a multi-instrumentalista MC Turner /USA/, který po několika letech strávených na cestách po světě (Jamajka, Island, Francie) zakotvil v České republice.   Těšte se na pořádnou porci kvalitní muziky!
 
Brando’s Eye

Oči Marlona Branda figurují v písni Eyeless od Slipknot. Konkrétně ve větě: “You can’t see California without Marlon Brando’s eyes.” I po 16 letech od vzniku songu dokázala tahle pasáž inspirovat rodící se pražskou kapelu natolik, aby podle ní svou skupinu pojmenovali. Brando’s Eyes se začali formovat v roce 2015. Žánr Brando’s Eyes by se dal vystihnout jako post hardcore, ale tak jednoduché to není. Sami členové nacházejí ve své tvorbě prvky metalu, HC i punku. Nepřeslechnutelné jsou vlivy kapel jako Architects, Deftones, Beartooth, Linkin Park, Of Mice And Men, ale i mnoha dalších.