Perkele (SWE)

Po dvou letech zpět na táborském letišti nebude nikdo jiný než švédské trio Perkele! Nemusíme se ohánět termíny jako legenda či kult, protože na poli Oi! Perkele rozhodně patří k těm, na jejichž jméno fanoušci slyší po celé Evropě.

Perkele vznikli v roce 1993 původně jako punkové kvarteto silně ovlivněné švédským folkem. Odstartovali demo kazetou, jejíž název „Nu får det vara nog“ sice evokuje jazyk Tolkienovy trilogie, ale sami se můžete za pomoci překladače přesvědčit, že se skutečně jedná o švédštinu. Kapela, jak už to bývá, protočila několik členů a v současné době vystupuje jako trio.

V minulosti Perkele hodně koncertovali a nasbírali tak kupu věrných fanoušků po celém světě. V dnešní době na koncerty vyrážejí zřídka a o to více jsou jejich vystoupení unikátní. Za dvacet let vydala kapela tři demo kazety, dvě EP, dva živáky, dvě DVD a k tomu všemu deset plnohodnotných alb. Poslední nese název „A Way Out“ a vyšlo v roce 2014 na labelu Spirit Of The Streets.

U Perkele je podstatné zmínit, že jsou tvrdými odpůrci fašismu a rasismu, proti kterým se ve svých písničkách otevřeně vyjadřují. Jejich hudba je melodický Oi! punk silně ovlivněný rockem, ale i tradičním folkem s výraznými, zpěvnými refrény.

web   wiki   myspace  facebook   youtube   last.fm  

Stage Bottles  (DE)

Stage Bottles jsou antifašistická legendární parta z Frankfuru, která sice nemá úplně v lásce, když je označována jako Oi!, nicméně většina fanoušků ji tak vnímá. Kluci se dali dohromady v roce 1993, takže pokud dobře počítáte, zjistíte, že už se na scéně pohybují více než dvacet let. Od začátku se kapela prezentovala politicky, aktivisticky a antifašisticky, což jí samozřejmě zůstalo dodnes. Takže hlavně nezapomeňte: Sometimes antisocial but always antifascist!

web   wiki   myspace   facebook   youtube   last.fm   

T.S.O.L. (USA)

V roce 1978 kalifornská Long Beach zplodila melo hardcore punkovou partičku T.S.O.L. (True Sounds Of Liberty, The Statute Of Limitations). Kapela však ve své tvorbě balancuje na pomezí mnoha dalších hudbeních žánrů jakými jsou například deathrock, art punk, horror punk a vlastně jakékoliv další variace punkrocku. Za bezmála čtyřicet let nakroutili T.S.O.L. deset studiových alb.

wiki   myspace   facebook   youtube   last.fm  

Circus Problem (CZ)

Parta punkových klaunů si založila hudební cirkus, ve kterém kombinuje balkánskou dechovku, diskotékový beat, laciný pop a špinavý house. S albem „Born not typical“ bourají kluby a a festivaly po celé republice i v zahraničí a nechávají za sebou mejdany protančené až do ranních hodin. Circus Problem je uskupením poněkud bláznivého charakteru, dohromady se dali v roce 2012 a za sebou mají nespočet pouličních vystoupení, klubových koncertů, městských oslav i festivalů. Dle svých slov kluci rádi cestují a ohromují fanynky doma i za hranicemi.

bandzone  facebook   youtube   last.fm   twitter

TiNG (CZ)

Osmičlenná mezinárodní banda z Prahy kombinuje mnoho stylů. Jejich hudba čerpá ze zdrojů jako je ska, rock, reggae, drum’n’bass, dancehall, swing a hip-hop. Smícháním všech těchto hudebních ingrediencí si kapela vytvořila vlastní styl, kterému sami říkají „Praggamuffin“. Frontmanem kapely je zpěvák a multi-instrumentalista MC Turner /USA/, který po několika letech strávených na cestách po světě (Jamajka, Island, Francie) zakotvil v České republice. Kromě jeho bratra Millera /USA/ a bubeníka Omara /MEX/ tvoří zbytek kapely čeští muzikanti. V roce 2013 kapela vydala své debutové CD „Man vs Wild“, které bylo pokřtěno na společném koncertu s americkou legendou ska The Toasters. Za toto album získala cenu Anděl v žánru ska & reggae. Repertoár kapely tvoří vlastní skladby s anglickými texty s politicko-společenskou tématikou. Těšte se na pořádnou porci kvalitní muziky!

bandzone   facebook   youtube  

aktualizováno 25.11.2015