Paddy & The Rats (HU)

Je libo trochu irského hospodského rocku? Kapela už se párkrát v České republice ukázala a má tu poměrně silnou fanouškovskou základnu. Naposledy to bylo před rokem na společném vystoupení s kapelou Ignite. Dohromady se dali v roce 2008 a jejich tvorba je směsicí punk rocku, irského a keltského folku a hromady ruských, rómských elementů, nezřídkakdy i polky. První album z roku 2010 nese název Rats On Board. Po něm následovala alba Hymns For Bastards, Tales From The Docks a Lonely Heart’s Boulevard.
Nim Vind (CAN)
Nim Vind, občanským jménem Chris Kirkham, je kanadský sólo muzikant a skladatel, který vlastní tvorbu popisuje jako hudbu outsiderů. Není to tedy zase tak úplně pravda, líbit se a oslovit může i ostatní. Hudba Nim Vind se dá těžko zaškatulkovat, ale dala by se označit jako horror punk zastrčený někde mezi Social Distortion, Misfits a Volbeat. Na svém kontě má tři alba a na Mighty se obejví se svojí kapelou, která zároveň odbackuje zatím ještě nezveřejněného hosta.
Rosario Smowing  (ARG)
 
Tahle osmičlenná parta naparáděná v oblecích vám to naservíruje přímo na argentinském podnose. V čele kapely je zpěvák Diego Casanova, jehož paralyzující show vás unese a jehož vzezření připomíná Toma Waitse a Vinico Caposellu v jedné osobě. Swing v podobě Rosario Smowing vás provede hned několika epochami od čtyřicátých, padesátých až po šedesátá léta. K tomu všemu hromada ska, jazzu, dixie a rockabilly a v neposlední řadě přijde i na špetku mamba, bolera či tanga. Všechno dokonale zabalené pospolu.
Carlos & His Coyotes (CZ)
 
Namícháte-li chuť dobrý whisky, benzínovej čoud z vytuněnejch hot rodů, sladkou vůni krásnejch pin-upek a báchorky, který napsal život rock’n’rollovýho padoucha a psance sám, dostanete „Kojoty“. Kapelu velmi unikátního ražení, která v naší zemi nemá obdoby. All star band, složený z osobností mnoha známých kapel (Telex, Gauneři, Green Monster, Queens Of Everything atd. atd.), geniální spojení muzikantskýho talentu, humoru a rock’n’rollu, ve kterým cejtíte jak psychobilly, tak country, punk či garage. Směs je to naprosto výbušná, obzvlášť živá vystoupení vás dokonale odzbrojí, mají svižný tempo, ponuré tušení, co zvedá husí kůži, a do toho vytříbený černý humor v dokonalých českých textech. „Kojoti“ zaručují taneční zábavu nejvostřejšího kalibru.

Pirates of the Pubs (CZ)

Když na temně hnědý dubový bar steče karamelově hustá pěna z orosené sklenice Guinessu a místností se začnou rozléhat řízný kytarový riffy a líbezný tóny houslí, dobře víš, co bude následovat. Pirates of the Pubs! Parta barových povalečů, co se zvedne od sklenky, jen když jdou řvát do mikrofonů, a v tu chvíli už je jasný, že nemá cenu si sedat. Tahle párty bude veliká a dřív než ráno se z parketu neodlepíš. Tak na nic nečekej, popadni nejbližší zrzavou krásku a přidej se k nám. Život je krátkej a my nehodláme čekat na jeho konec! Whisky poteče proudem a ředit se bude rumem, irská flétna bude hrát pořád dokola a ten, kdo nezvládne držet tempo s harmonikou, skončí pod stolem. Takový jsou Pirates of the Pubs. Tak Slainte a vítr do plachet!

Kapela, která byla inspirována irskými lidovými písněmi a trochu také tvorbou kapel Scrum, Dropkick Murphys, The Real McKenzies nebo třeba Flogging Molly, byla založena v roce 2012. Stovky litrů rumu při desítkách odehraných koncertů se podepsalo na tvorbě i sestavě kapely a jak to všechno bylo, si už nikdo nepamatuje…