Myšák aka COLECTIV, je rodák ze Sokolova, který žije řádku let v Českých Budějovicích, kde se usadil a nyní v tomto krásném městě
reprezentuje Reggae/Rap za pomoci kolektivu a své rodiny. V Budějcích začal v roce 2010 zpívat své první reggae písně, např.: „Ty a já jsme jedno těsto“, „Pazzi Pazzi“ nebo dnes již legendární „Budějce Jamajka Je“ aby ti, co říkali, že reggae a dancehall nejde zpívat v českém jazyce přesvědčil ze dne na den. To byl také první impuls k jeho tvorbě, který ho nakopl a trvá do dnes.
V dnešní době má spousty skladeb jak o každodenních strastech, tak sociální a politická témata a samozřejmě i písně o lásce ke své rodině, přátelům a okolí. prostě “Colectivilizuje“
Na kontě má za 6 let odjeto přes 500 koncertů po celé republice a Slovensku. Dnes už téměř neexistuje v Čechách město kde by se neukázal za mikrofonem.
Show COLECTIV jste mohli vidět a hlavně slyšet na festivalech jako REGGAE AREA, HIP HOP KEMP, UPRISING FESTIVAL, MIGHTY SOUNDS, GALOTA, MUFFIN a mnoho dalších.
V roce 2017 vyšlo debutové album * První a posel dní * a v roce 2018 společný mixtape s Boldrikem. Vy si je můžete poslechnout na koncertech a nebo objednat spolu s merchendise na colectiv.cz .
Jako takový je na CZ a SK scéně dnes už zajetý pojem který stojí za to si přijít poslechnout na akci ve Vašem městě, on sám se na Vás těší převelice )