OFF! (USA)

Na Mighty 2015 se objeví lahůdka pro všechny fajnšmekry hardcore punku, all-star kapela Off! V jejích řadách najdeme nejenom členy Burning Brides, Redd Kross nebo Rocket From The Crypt, ale především na postu frontmana legendárního Keitha Morrise, bývalého zpěváka takových klasik jako Circle Jerks nebo Black Flag! Off! Jsou syrovým mixem obou kapel s moderním našláplým soundem, do kterého Morris svým nakřáplým hlasem ječí často dost ostře politické texty. Za 5 let existence vydali nespočet EP-ček a dvě dlouhohrající desky, z nichž ta druhá vyšla v dubnu 2014 pod názvem Wasted Years a sklízí nadšené ohlasy. Stihli zatím taky objet svět, ať už na sólových turné, nebo jako support i takových jmen, jako jsou třeba Red Hot Chili Peppers. Keith Morris a spol. dokazují, že rozhodně ještě nepatří do starého železa, takže pokud ctíte kořeny, a nebo pokud jste prostě jenom fanoušci řízného hardcore punku, Off! rozhodně nesmíte vynechat. Bude to nářez!

web    wiki     myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

Dubioza Kolektiv (BIH)

Bosenskej masakr Dubioza Kolektiv je fůze reggae, ska, rocku i hip hopu, to vše se houpe na vlnách balkánského beatu prošpikovaného texty s pořádně rejpavou tématikou. Neni se čemu divit, tihle kluci poznali válku a proto její kritikou nešetří. Dohromady se dali v roce 2003, na svém kontě mají šest skvělých alb a tisíce koncertů. Kapela stále roste a rozšiřuje svoji základnu.

web    wiki     myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter


Eastern Standard Time (USA)

Eastern Standard Time sice nejsou z Jamajky, ale škatulku tradiční ska rozhodně splňují do puntíku. Hudba EST je postavená na základech jamajského ska okořeněného jazzem, reggae, soulem i rocksteady. Sami sebe kluci popisují jako “Hot Jamaican Jazz and soulful Reggae for your dancing pleasure”, takže rude boys a rude girls, are you ready to dance?

web   myspace    facebook     youtube     last.fm     

dOMi (N)

Již dvakrát se představili tihle progressive power punkoví maniaci z Osla publiku na Mighty Sounds. Poprvé tomu bylo v zaplaveném stanu v Olší, kde mělo tu čest je vidět pouze pár odvážných, které nepohltilo bahno. Ti však předávali svůj zážitek (a linky na hudbu) dalším a dalším, až dOMi jejich pověst předběhla, a i když stáli proti setu Inner Circle, měli při svém druhém vystoupení stan, který poslali do kolen, narvanej k prasknutí. Kluci si Mighty Sounds natolik oblíbili, že již potřetí pouze kvůli vám přiletí ze severské domoviny (Magnus taky říkal něco o tom, že Winter is coming). dOMi se dali dohromady v roce 2004. Přestože mají venku pouze jedno album, a to „Welcome to Annoying Town“, mají za sebou spoustu koncertů, klip ve státní televizi nebo předskakování kapelám jako NOFX či Lagwagon. Po minulém Mighty je opustil bubeník Siemen a kapela dlouho nemohla najít náhradu. Ta přišla až v posledním roce. S novým bubeníkem přivezou na Mighty i své nové album a je určitě na co se těšit!

 myspace    facebook     youtube     last.fm     


The Inciters (USA)

Tahle northern soulová lahůdka ze Santa Cruz v Kalifornii je mnohými považována za nejlepší současnou soulovou partu západního pobřeží. Do kupy se tento jedenáctičlenný ansámbl dal v roce 1995 pod vlivem northern soulu a britské Mod scény. Vydal tři desky a pak se bohužel rozpadl, což nám znemožnilo kapelu až do této doby přizvat do Tábora. Nicméně The Inciters jsou zpátky s deskou čtvrtou a skvělou formou. Pro všechny milovníky 60’s a protančených nocí.

web   myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

aktualizováno 7.12.2014