Non Servium  (ESP)

Pořádná lekce z Oi! je tady. Non Servium se dali dohromady v Madridu v roce 1997 a momentálně oslavili dvacet let na scéně. Nejnovější album Resugir je sice dva roky staré, ale stále aktuální. Členové kapely měli potřebu oproti předešlému La Voz De Los Malditos trochu šlápnout do pedálu jak hudebně, tak politicky, jelikož, jak sami tvrdí, doba si to žádá. Non Servium je přesmyčka latinského Non Serviam tedy “nebudu sloužit”. Tak také sami sebe Non Servium vnímají, a tak byste je měli vnímat i vy.  Nechtějí nikomu sloužit a dávají to dost jasně najevo. Hlavním motivem jejich hudby je aktivismus a především antifašismus.

The Dreadnoughts (CAN)

Polka never dies! A to doslova! Pár let u ledu a jedna z nejoblíbenějších Mighty kapel dodržela svá slova a je zpět! První ze zmrtvýchvstalých dnešní zveřejňovačky je zběsilá smečka z kanadského Vancouveru, která již nejednou dokázala, že večírek dokáže kvalitně rozjet. Na Mighty navíc přiveze zbrusu nové album Foreign Skies. Připravte si galony cideru a druhé boty, protože po téhle celtic punkové show je rozhodně budete potřebovat!

Random Hand (UK)

Co dodat? Skacorový masakr Random Hand vyhlásil před dvěma roky pauzu na neurčito. Zběsilé tourování si tehdy vybralo svou daň a kluci se rozhodli po vydání luxusní desky Hit The Reset! pověsit nástroje na hřebík. Nejeden fanoušek to obrečel s obavou, že se již nevrátí. Pravdou je, že Random Hand podle svých slov již nebudou hrát s takovou četností jako dříve, ale chtějí objíždět hlavně místa, která jim nejvíce přirostla k srdci. Nám nezbývá nic jiného než opět vyztužit stage a stan, protože tahle parta nám je už několikrát málem rozštípala. Je nám neskonalou ctí, že prvním potvrzeným koncertem po vzkříšení této legendy je právě ten na Mighty Sounds!

Doctor Krapula (COL)

Mix ska a punkrocku s latinsko-americkými prvky má nejen v České republice hromadu příznivců. Nezkrotná energie, sociálně kritické texty s levicovou tématikou a samozřejmě španělština, dominantní jazyk tohoto žánru.

Mezi nejznámější průkopníky patří Manu Chao a Ska-P. Po jejich vzestupu se na světě vyrojily stovky následníků. Našinec si může z loňských ročníků Mighty Sounds vybavit například Panteón Rococó, Karamelo Santo, Obrint Pas, La Gossa Sorda, Talco, Desordén Público nebo třeba Los De Abajo.

Doctor Krapula jsou ve své rodné vlasti stadiónovými hvězdami. O tom se koneckonců snadno přesvědčíte jak na youtube, tak i z jejich živého vystoupení. Hrají od roku 1998 a na svém kontě mají celou řadu hudebních nominací na MTV Latin Awards či Latin Grammy. Jejich poctivé ska namíchané s reggae, lehce ušpiněné punkrockem a svěže okořeněné jihoamerickými rytmy salsy a meranque působí  v kombinaci s revolučními texty jako čerstvý molotovův koktejl, který vám nemálo zatopí pod nohama.

Raygun Cowboys (CAN)

Raygun Cowboys kombinují precizně zahrané rockabilly s příměsí rock’n’rollu a punku s výlety do country, navíc ale mají u tohoto žánru neobvyklou dechovou sekci a tomu všemu korunuje podmanivý hlas zpěváka Jona, který vás odnese zpátky do 50. let. Vznikli v roce 2000 a od té doby projezdili jak rodnou Kanadu, tak i starý kontinent. Pozorní fanoušci zaregistrovali jejich zářijové vystoupení v rámci Mighty Cross Sounds, kde se jasně rozhodlo, že jejich letní tour nemůže vynechat náš skromný večírek.