(For ENG scroll down)

Přepište Mighty historii! Po téměř dvou desítkách let se nám povedlo urvat asi nejskloňovanější jméno v šuškandách kolem festivalu Mighty Sounds – Rancid. Stálo nás nějaké nervy a dokonce i změnu termínu, ale shodli jsme se, že podruhé už si tuhle kalifornskou partu utéct nenecháme.

Člověk se snaží vyhýbat termínům jako legenda či kult, ale co vlastně v souvislosti s Rancid použít za jiné slovní označení? Jen málokterá kapela totiž po mnoho let tak brilantně propojuje žánry punk a ska a nezřídkakdy i zabrousí do subžánrových škatulek jako reggae či oi!, na jejichž pilířích je náš festival postavený.

Kapela Rancid se zformovala v roce 1991 z pohrobků skupiny Operation Ivy. Na kontě mají Rancid přes 30 let na scéně, devět desek a tisíce koncertů. Kapela je složená z několika osobností, ovšem nejvýraznější z nich je zpěvák, kytarista, producent a vlastník vydavatelství Hellcat Records, Tim Armstrong. Ten je mimo jiné i srdcem projektu Transplants či unikátního počinu Tim Timebomb, pod kterým s přáteli natočil desítky originálních věcí i cover songů. Timův nakřáplý a nezaměnitelný hlas je však především hlavním poznávacím znamením Rancid.

Už teď je jasné, že 17. ročník festivalu Mighty Sounds bude výjimečný. Kdo tam nebude, jako by nebyl! Vstupenky kupuj ZDE.


Rewrite Mighty history! After almost two decades, we’ve managed to snag probably the most talked about name in the Mighty Sounds rumours – Rancid. It cost us some nerves and even a date change, but we agreed that we wouldn’t let this Californian band get away for a second time.

One tries to avoid terms like legend or cult, but what other word to use in connection with Rancid? Few bands have so brilliantly combined the genres of punk and ska over the years, and often, they even venture into sub-genres like reggae or oi!, the pillars of our festival we built on.

The band Rancid was formed in 1991 from the offspring of Operation Ivy. Rancid has over 30 years on the scene, nine albums, and thousands of gigs to their credit. The band has gathered interesting members, but the most notable one is the singer, guitarist, producer, and owner of Hellcat Records, Tim Armstrong. He is, among other things, the heart of the Transplants project or the unique Tim Timebomb, under which he and his friends have recorded dozens of originals and cover songs. However, Tim’s crooked and original voice is the main trademark of Rancid.

It is already clear that the 17th edition of the Mighty Sounds festival will be exceptional. So don’t miss the boat! Buy tickets HERE