Moscow Death Brigade (RU)

Hardcore, rap a techno fenomén Moscow Death Brigade pochází z Ruska a svůj hudební styl nazývá „circle pit hip-hop“. Jedná se o unikátní a agresivní mix elektronické hudby, hardcore punku a rapu pořádně opepřený progresivním sociálním poselstvím proti rasismu, diskriminaci a proti válkám, což v dnešní době dává celé věci ještě větší rozměr.

Vše samozřejmě vychází z pouliční kultury a graffiti. Moscow Death Brigade na Mighty Sounds již po druhé v historii přivezou originální, uším lahodící nálože hudby ovlivněné drum’n‘bassem, dancehallem, ravem a grimem s energií hardcore punkového přístupu.

Ignite (USA)

Melohardcoroví Ignite se vrací zpátky na táborské letiště. Dohromady se dali už v roce 1993 kolem frontmana Zoliho, který však nedávno kapelu opustil. Novým zpěvákem se stal charismatický Eli Santana. Nalejme si čistého vína, lehké to tedy neměl vůbec, ale po jednom turné se začalo šuškat, že to byla zatraceně dobrá volba, a tak Ignite jedou dál a snad i ti nejortodoxnější fanoušci jim tuto změnu na postu frontmana už odpustili. Většina textů Ignite je sociálně a politicky orientovaná. Ignite se aktivně podílejí na různých environmentálních projektech jako Earth First, Lékaři bez hranic nebo Sea Shepherd. Stejně tak jako třeba H2O tedy prezentují hardcore jako něco, co je víc než jen hudba.

Wolfbrigade (SWE)

Kultovní švédská úderka poprvé na Mighty Sounds se svým typickým a nezaměnitelným zvukem, který je snad ve všech ohledech jasně odděluje od ostatních hardcore kapel. Wolfbrigade se pod názvem Wolfpack původně zformovali v roce 1995 ze členů kapel Anti Cimex, Obscure Infinity a Harlequin. Jejich spojením vznikl zbrusu nový hardcorový válec s nemalou příchutí crustu nabroušeného jako břitva. Bude vám krvácet z uší a bude se vám to líbit!

 

The Toasters (USA)

Pionýři třetí vlny newyorského ska zpátky v Táboře, aneb nikdy nekončící příběh jedné legendy! Kdo by neznal Roberta Hingleyho aka Bucketa, frontmana, kytaristu, skladatele The Toasters, který už tenhle two-tone maraton běží více než čtyřicet let. V kapele se za ty roky vystřídalo na šedesát hudebníků z celého světa. Ti na tomto kostkovaném valníku odjeli tisíce koncertů po celém světě a v průměru natočili jednu desku za čtyři roky. The Toasters jsou pověstní energickými koncerty a playlisty tvořenými těmi největšími ska evergreeny všech dob.