Pouhé hodiny před posláním finální podoby harmonogramu do tisku nás dostihla zpráva od kanadského zpěváka Nim Vinda, že vzhledem ke zdravotním komplikacím jeho bubeníka musí slíbené vystoupení na Mighty Sounds zrušit. Vzhledem k tomu, že Nim Vindova kapela měla zároveň být i backing kapelou amerického zpěváka Argyla Goolsbyho, se kterým měli společně přijet, ruší se bohužel vystoupení i jeho.

Během pouhých hodin opravdu není lehké sehnat kvalitní náhradu, ale nám se tak podařilo a chytili jsme opravdu luxusní kousky z tuzemského rybníku (ačkoliv nejsou z ranku horror punku).

Nim Vinda a Argyla Goolsbyho tedy zastoupí české party The Atavists a The Oxx

The Atavists

Kvalitní surfovou vlnu v Čechách, pokud se nespokojíte s fejkovou za člunem nebo kdesi na řece, najdete jen těžko. O kvalitním surf rock’n’rollu by se to dalo taky říci, ale to by tu nesměli být The Atavists! Tahle perfektní parta z Hradce Králové vás vezme na projíždku po vlnách surfových kytar a parádního stoner rocku.

The Oxx

Kolečko, křížek, křížek. Mladá krev. Surf-rock, kterej svoje vlny chytá na Labi na Mělníku. Totální divočina a naděje české scény. Živelný a drzý punk rock, omlácený skejty a díry v tričkách. Kombinace kalifornských pláží se špetkou devadesátek v DC, akorát že tady žádný pobřeží nemáme. Surfující emaři nebo mokrý sny, který by měl Milo z Descendents v zapadlý garáži někde mezi Mělníkem a Humpolcem. Jejich show bejvá sakra bordel. Kdo zažije OXX naživo, rychle pochopí, že česká podzemní scéna má budoucnost.