Co je to Cheiron? Tak třeba nahrávací studio ve Stockholmu, kde se v 90. letech natáčela ta největší zvěrstva – Backstreet Boys, Boyzone, NSYNC, Britney Spears apod.

Pak tu máme táborský Cheiron. A to je jiná písnička – komunitní centrum vytvořené mladou partou lidí v roce 1997. Díky těmhle nadšencům, kteří chtěli mít kde hrát, a hlavně hejbat zeměkoulí, se Cheiron zabydlel v centru Tábora, v době s hlubokým gotickým sklepem – ideálním prostorem pro zkušebnu. Cheiron v devadesátkách a nultých letech, to jsou koncerty v legendárním klubu Orion a kulturní festivaly jako FreeDim Fest nebo Života umění. Ale především je to místo pro sny a plány spousty mladých lidí, dětský klub a promítání, přednášky, sportovní turnaje a tisíce dalších zážitků.

V současnosti je Cheiron jednou z největších neziskovek v Táboře a více než 25 let se profesionálně věnuje hlavně dětem, mladým rodinám a jejich rodinám ve složité životní situaci. Zároveň pořádá kulturní a vzdělávací akce, mezi jinými Jeden svět, PechaKucha Night a Romfest.

Kromě toho, že na Mighty Sounds najdete cheironský stánek, můžete také jednoduše podpořit jeho činnost. Na festivalu vhoďte vratný kelímek do označené popelnice a přispějte částkou 50 Kč na férové podmínky a úspěšný start do života pro táborské děti z nestabilního prostředí. Na místě si také můžete koupit některý z výrobků Cheironu, nebo dát dobrovolný poplatek za stolní fotbálek.

Ještě Vám celou záležitost připomeneme. Více informací činnosti Cheironu najdete na www.cheiront.cz nebo na Facebooku a Instagramu organizace.

Děkujeme, že spolu s námi pomáháte!