Co je to Cheiron? Tak třeba nahrávací studio ve Stockholmu, kde se v 90. letech natáčela ta největší zvěrstva – Backstreet Boys, NSYNC, Britney Spears apod. Pak tu máme táborský Cheiron. A to je jiná písnička – komunitní centrum vytvořené mladou partou lidí v devadesátkách. Díky těmhle nadšencům, kteří chtěli mít kde hrát, a hlavně hejbat zeměkoulí, se Cheiron zabydlel v centru Tábora, v domě s hlubokým gotickým sklepem – ideálním prostorem pro zkušebnu. Ale především je Cheiron místem pro sny a plány spousty mladých lidí, dětské kluby a promítání, přednášky, sportovní turnaje a tisíce dalších zážitků.

V současnosti je Cheiron jednou z největších neziskovek v Táboře a více než 25 let se profesionálně věnuje hlavně dětem, mladým rodinám a jejich rodinám ve složité životní situaci. Zároveň pořádá kulturní a vzdělávací akce, mezi jinými Jeden svět nebo PechaKucha Night.

Kromě toho, že na Mighty Sounds najdete cheironský stánek, můžete také jednoduše podpořit jeho činnost vratným kelímkem. Ten vhoďte do označené popelnice a přispějte částkou 70 Kč na férové podmínky a úspěšný start do života pro táborské děti z nestabilního prostředí. Na místě si také můžete koupit některý z výrobků dětí, využít chill zónu a zahrát si stolní fotbálek nebo si nechat udělat tetování airbrushem či handpoke.

Ještě vám celou záležitost připomeneme. Více informací o činnosti Cheironu najdete na www.cheiront.cz nebo na Facebooku a Instagramu organizace.

Díky, že pomáháte s námi!