Co je to Cheiron? Tak třeba nahrávací studio ve Stockholmu, kde se v 90. letech natáčela ta největší zvěrstva – Backstreet Boys, Boyzone, NSYNC, Britney Spears a podobně.

Pak tu máme táborský Cheiron. A to je jiná písnička – komunitní centrum vytvořené partou mladých lidí v roce 1997. Díky těmhle nadšencům, kteří chtěli mít kde hrát, a hlavně hejbat zeměkoulí, se Cheiron zabydlel v centru Tábora, v domě s hlubokým gotickým sklepem – ideálním prostorem pro zkušebnu. Cheiron v devadesátkách a nultých letech, to jsou koncerty v legendárním klubu Orion a kulturní festivaly jako FreeDim Fest nebo Života umění. Ale především je to místo pro sny a plány spousty mladých lidí, dětský klub, promítání, přednášky, sportovní turnaje a tisíce dalších zážitků.

V současnosti je Cheiron jednou z největších neziskovek v Táboře a profesionálně se věnuje hlavně dětem, mladým lidem a jejich rodinám ve složité sociální situaci. Zároveň pořádá kulturní a vzdělávací akce, mezi jinými Jeden svět, festival Známe se? a Romfest.

A protože má Cheiron letos 25. narozeniny, a protože máme Cheiron rádi, připojujeme se k jeho oslavám. Kromě toho, že na festivalu najdete cheironský stánek, můžete také jednoduše podpořit jeho činnost.

Na festivalu vhoďte vratný kelímek do označené popelnice a přispějte tak částkou 50 Kč na férové podmínky a úspěšný start do života pro táborské děti z nestabilního prostředí. 

Ještě vám celou záležitost připomeneme, prozatím se můžete podívat, co Cheiron nejen ke svým narozeninám chystá: www.cheiront.cz

Děkujeme, že spolu s námi pomáháte!