Chaotic, Messenjah Ls.Selector Boldrik, Arte della Tlampač, Cílená nejistota, Marek Toman, Jakub Mlynář, Anna Kučerková a další překvapení…

26. června zveme na oficiální warm up divadelního stanu, kdy v klubu Cross opanujeme komponovaný večer Hulidi! Čeká nás plnotučná ochutnávka divadla, hudby i literatury z Mighty divadelního programu v magickém prostředí Holešovického klubu Cross.

Představí se Cílená nejistota, divadelní těleso, které tvoří vlastní skeče a původní divadelní tvorbu. Neberou si však žádné servítky a už zkusili všemožné styly – např. klauniádu, operu, teleshopping, pohádku, emo nebo třeba politickou satiru. Tentokrát si na nás připravili specialitu, která se protkne všemi večery… Přijali roli moderátorů festivalového šapitó, ale i warm upu v Crossu! Rucio s sebou!

Přijede Arte della Tlampač! Nezávislý divadelní spolek, což zní mnohem líp, než jak to ve skutečnosti vypadá. Čistě chlapecký soubor (nutno říct, že se většinou pohybují na škále nepohledný až ošklivý) se dal dohromady v roce 2004 na budějovickém gymnáziu v České ulici. Od té doby se pravidelně pokouší přemluvit obyčejné lidi, aby místo příjemně stráveného večera zabili dvě hodiny slevováním jeho autorských výtvorů. 9 z 10 divadelních kritiků se o Arte della Tlampač nezmiňuje vůbec. Jak na Mighty Sounds, tak během warm upu na Hulidech v Crossu zahrají hru s tajemným jménem Hydromotorobosysel! Máme se na co těšit!!

Dočkáme se i Půjčovny Partnerů! Doktor Zádrhel vás provede nástrahami milostného vztahu a poradí, jak v něm obstát, a to zvláště ve festivalových podmínkách. „Láska je neurologicko-hormonální vychýlení organismu z rovnováhy, něco na způsob alergického záchvatu. Naučíme vás, jak se jí bránit.“ Na základě knihy Pavla Torcha Já, ideální partner.

Protože k festivalu Mighty Sounds patří reggae a ska, tak jsme museli pozvat kapelu, která má tyto styly ve vínku…  Už šest let Chaotic víří vody české off-beatové scény a každou další nahrávkou mažou žánrové hranice a ukazují, že je možné se na reggae dívat jinak. Není až tak jednoduché Chaotic stylově zařadit – v současné době bychom se na ně mohli dívat jako na disco-reggae kapelu stejně jako na electro-dubový projekt či r’n’b-dancehall-style melody makers. Chaotic zahřejí obecenstvo kamkoli přijedou. Jejich hudba rozhýbe ztuhlé končetiny za chladného večera a uvádí těla do varu a víru tance. I Wanna Dance With You, titulní skladba jejich posledního alba, mluví za vše: We’re gonna show you how we can spend a wonderful evening together!

O after party se až do rána postará selector Boldrik a nebyl by to on, kdyby si na mikrofon někoho nepozval. Přijde Messenjah, hlasatel uvědomělých textů, který nastavuje zrcadlo a tepe do nešvarů společnosti, aby chvilku poté vytvořil z lidí nadšený sbor. Messenjah je součástí Andělem ověnčené Sklizně 2011.

aktualizováno 9.6.2012