Medial Banana (SK)

Tuhle super reggae partu ze Slovenska si určitě někteří z vás pamatují, neboť na Mighty Sounds už vystoupili. Kapela se rok co rok posunuje k tomu nejlepšímu v daném žánru na Slovensku a to nejen díky skvělému groovu a textům, ale především díky své pracovitosti. Pokud máte rádi jamajské rytmy, reggae a dancehall a to všechno živě, nezapomeňte je podpořit v kotli, nebudete litovat.

 

Saints and Sinners (CZ)

Jsme velice rádi, že se po dlouhé době podařilo k nám na Mighty dostat také špičku tuzemského Oi!. Saints and Sinners nejsou žádnými nováčky. Na streepunkové scéně to řežou už celých 7 let, za které stihli vydat dvě LP, dvě EP a projezdit Evropu křížem krážem. Směle se mohou postavit po bok svých známějších kolegů a tak jsme si jisti, že všem fanouškům streepunku udělají velkou radost.

Discoballs (CZ)

Koule, jedna z posledních přeživších kapel z první vlny kapel hrajících v Česku druhou dobu, jsou také jednou z kapel, která zahrála na Mighty Sounds (kromě Mighty stálic Fast Food Orchestra) nejvíckrát – až na první ročník zvládla totiž všechny. Na kontě mají Discoballs tři dlouhohrající desky a bezmála 500 koncertů po celé Evropě. Letos však tahle skapunková banda přijede v úplně novém hávu. Do čela kapely se nově postavila zpěvačka Míša, což uzavřelo personální rošády, které zde za poslední roky proběhly. Kapela na letošní Mighty slibuje kromě nového line-upu plného energie i spoustu nových pecek a možná i čerstvé EP.

Supertesla (CZ)

Heartland-punková čtveřice beznadějných romantiků, která je stejně tak doma v Praze jako v Brně. Kluci, kteří během svého života prošli kapelami jako Black Burley, Bombs From Heaven, Ňuňu nebo The Fialky už trošku zestárli, zamilovali se do Toma Pettyho, Bruce Springsteena a The Gaslight Anthem. Užijte si vyzrálý punkrock v češtině.

Laid To Waste (CZ/USA)

Dobrého thrash metalu je na světě pomálu a o ČR to platí jednou tak, takže jsme rádi, že můžeme pozvat tuhle skvělou partičku poskládanou ze dvou Čechů a dvou Američanů, kteří se dali dohromady teprve nedávno, ale sehraní jsou jako hodinky.

Kapela má na svém kontě dvě úspěšná alba Counterattack (2015) a Mental Decay (2017), z nichž první jmenované je k dostání ve vinylové verzi. Muzika Laid to Waste je kombinací oldschoolového thrashe a speed metalu. Tohle je v Čechách totalní rarita, kterou byste si neměli nechat ujít.