Na svých webových stránkách sice píší, že si dali pauzu a členové kapely se věnují svým vedlejším projektům, ale to už v létě bude minulostí. Banane Metalik se vracejí v plné síle zpět na pódia a v létě se po třech letech vrátí i do Tábora!

Ač se to nezdá, Banane Metalik straší nejen děti už pěknou řádku let, vždyť první demo nahrávku vydali už v roce 1992. V roce 1995 se sice rozešli, aby se o deset let později dali znovu dohromady a začali ještě usilovněji šířit svůj gore’n’roll, tedy směs hrůzy a rock’n’rollu, jak svůj styl charakterizuje sama kapela. Na kontě mají tři studiová alba, přičemž to poslední, Nice To Meat You, vyšlo v roce 2008.

Tím, co kapele získalo fanoušky po celém světě, jsou však živá vystoupení. Pro ty je charakteristická velkolepá horrorová show, kdy se na pódium dopotácí pětice zvrhlých zombíků, ze kterých se ježí chlupy hrůzou nejen slabším povahám. A pokud vám to přijde málo, věřte, že chvíli po začátku koncertu show ozvláštní i gore-go tanečnice Sushie, která vizáží nezůstává členům kapely nic dlužná.

Jak jsme již psali výše, o Banane Metalik nebylo nějakou dobu slyšet a my jsme zvědavi, s čím se na Mighty Sounds vrátí tentokrát. Ale ať už to bude cokoliv, jedno je jisté: bude se jednat o bizarní show, peklo, ze kterého vám bude běhat mráz po zádech i během parného léta.

aktualizováno 18.12.2012