Mal Élevé (DE)

Všem nám zatraceně chybí Irie Révoltés a kdo to cítí stejně, určitě by teď měl zpozornět, protože nabízíme poměrně adekvátní náhradu. Máme tady hlavního zakládajícího člena a frontmana kapely Pabla, který s Irie Révoltés procestoval za sedmnáct let neuvěřitelných čtyřiadvacet zemí světa. Na posledním turné kapelu vidělo více než šedesát tisíc lidí. Poté, co se většina členů Irie rozhodla dál nepokračovat, vydal se Pablo na sólovou kariéru se zbrusu novou kapelou. Těšit se můžete na podobně laděný mix neměckých a francouzských textů v dancehall, punk, reggae i hip hop rytmech, tak, jak jste byli zvyklí u Irie. Texty zůstávají u  dobře známých témat, jakými jsou například solidarita a rovnoprávnost. Velice pravděpodobně se dočkáme i některých Pablových písní, které jsme znali právě od Irie. Tohle by mohlo být víc než skvělé!

dOMi (NOR)

Za těch 15 let, co Mighty Sounds děláme, se některé kapely staly až domácími, z mnohých se stali dokonce naši dobří přátelé. dOMi, kteří vystoupili jak v bahnech Olší, tak na nasekané stagi Jana Roháče, a bojovali také s 37°C vedrem na hlavní stagi, si to u nás opravdu oblíbili a my je máme rádi též. Po 4 roky starém příběhu, kdy jim na poslední chvíli odpadl bubeník a tak bez zaváhání zaskočil a také odehrál luxusní koncert (defakto bez jediné zkoušky) bubeník kapely NANO Matouš, se spojení přesunulo téměř až na úroveň rodinnou. Kluci mají nové pecky i bubeníka a k nám přijedou na otočku až z dalekého Osla. My se můžeme opět těšit na brutální nálož svižného punkrocku mixlého s celou řadou jiných žánrů, chytlavých kytarových riffů, perfektních melodií a textů plných humoru.

Gutalax (CZ)

In Grind we trust, aneb kapela, která už je pár let neodmyslitelně spjatá s festivalem extrémní muziky Obscene Extreme, se poprvé objeví i na Mighty Sounds, a my se na to moc těšíme. Moc dobře totiž víme, že návštěvníci Mighty tu a tam zatouží právě po takovýchto šílenostech a my k fanouškům těchto žánrů patříme také. Dohromady se tahle parta jihočechů dala v roce 2009 a od té doby vyšplhala po liánách gore grindu poměrně hoodně vysoko, tak uvidíme, jak svoji fekální show rozbalí na Mighty.

CF98 (PL)

Každý rok se pro vás snažíme hledat mladé, neznámé, ale skvělé kapely ze všech koutů světa i Evropy. Od našich polských sousedů toho u nás zatím moc nebylo a tak jsme rádi, že řady kapel z Polska rozšíří právě CF98. Chemici mezi vámi již možná zbystřili, protože jméno kapely malou oklikou poukazuje na styl hudby, který hrají. CF98, tedy Californium s atomovým číslem 98 je jasný odkaz k legendární punkrockové generaci 90. let, kterou tahle parta rozhodně ctí. To vše korunuje hlas zpěvačky Karoliny, ostrý jako břitva. Poslechněte si je a nenechte si je na Mighty ujít!