Madball (USA)

Minimálně jedna hardcore oldschoolovka je na Mighty Sounds vyloženě povinností a zřejmě by jich bylo i o něco více, kdyby zrovna tento rok všechny nevyrážely na turné v srpnu. Madball u nás vystoupili před třemi lety, což už je dostatečně dlouhá doba pro opakovačku, zvláště v případě kapely, která si zaslouženě vysloužila hlasité ovace a která patří k zásadnímu jádru staré newyorské školy.

Dohromady se dali na konci osmdesátých let, původně jako vedlejší projekt Agnostic Front. Zpočátku obě kapely vystupovaly spolu, neboť sdílely členy, ale později se sestava proházela a Madball se jednou provždy osamostatnili a vydali se po vlastních kolejích.

V čele kapely stojí charismatický frontman Freddy Cricien, který je mladším bratrem Rogera Mireta ze zmiňovaných Agnostic Front. Na začátku byly dvě EP, „Ball Of Destruction“ a „Droppin‘ Many Suckers“. V roce 1994 přichází smlouva s Roadrunner Records a debutové album „Set It Off“. Další alba vydává kapela každé dva roky, v roce 1996 „Demonstrating My Style“, 1998 „Look My Way“ a v roce 2000 „Hold It Down“. Následovala další tři alba, přičemž zatím poslední deska z roku 2010 nese název „Empire“.

Being As An Ocean (USA)

Being As An Ocean je pětičlenná post-hardcorová metelice ze San Diega v Kalifornii. Jejich hudba je lehce pochmurným koktejlem plným napětí a poetičnosti s emocemi silně zabarveným backgroundem. Kapela kombinuje syrové ječáky s chytlavě melodickými linkami, údernými breakdowny a i přes skutečnost, že se na hudební scéně jedná o mladou kapelu, vykazují všechny známky dospělé muziky.

Na svém kontě mají jednu desku a to z roku 2012, která vyšla u InVogue Records. Její název je „Dear G-d…“, obsahuje 11 pecek a druhý singl „The Hardest Part Is Forgetting Those You Swore You Would Never Forget“ má na Youtube už téměř milión a půl shlédnutí.

Gnarwolves (UK)

Mladá krev z Brightonu v hrabství Cornwall do Tábora doveze pořádnou nálož melodického hardcore punku řádně prolitého ciderem. Gnarwolves tvoří trojlístek Thom, Charlie a Max a kromě muziky si s oblibou užívají skateboardování a hulení. Kapelu založili v roce 2011 a vlastním nákladem vydali demo, které pro velký úspěch vyšlo v reedici v roce 2013. Následovalo super UP „CRU“, které vydali v červenci 2012 a zhruba o rok později vyklopili další EP „Funemployed“.

Gnarwolves vás uchvátí svojí melodičností a z nějakého záhadného důvodu – i když je to kapela mladá – je v jejich hudbě slyšet tolik elementů devadesátkového melo-coru, že z toho člověk až žasne. Gnarwolves se budou líbit nejen těm, kdo mají rádi Title Fight, Such Gold nebo Lower Than Atlantis. A pozor pozor, nová deska na spadnutí!

aktualizováno 9.3.2014