Mad Sin (DE) 

Mad Sin slaví na psychobilly scéně již víc než čtvrt století existence. Kapelu založil berlínský mazák Koefte. Brzy svým psychobilly s výraznými výlety do punku, country, ale i metalu začala promlouvat k široké veřejnosti od Evropy přes USA až po Japonsko – a není se čemu divit. Stylová show, perfektně zahraný rock’n’roll, cvakání kontrabasu, hororové texty i vybroušená psycho-vizáž jsou stručnou charakteristikou skupiny, kterou rozhodně na poli psychobilly nelze přehlédnout. Na svém kontě mají jedenáct alb, na nichž se objevila celá řada žánrových kolegů, ale mimo jiné i Lars Frederiksen z Rancid. V posledních letech měli Mad Sin trochu divoké období, před třemi lety zrušili i koncert na Mighty Sounds. Teď ovšem přichází v nové síle vynahradit fanouškům všechno čekání a na Mighty dorazí velice pravděpodobně i s novou plackou.

The Mahones (CA)

I The Mahones se v Táboře návštěvníkům festivalu Mighty Sounds už představili. Kanadská irish punková parta se zformovala přímo na den svatého Patrika v roce 1990. To je až neuvěřitelné, neboť to znamená, že The Mahones jsou předchůdci všech svých známějších kolegů, jakými jsou The Real McKenzies, Flogging Molly nebo třeba Dropkick Murphys. Na svém kontě mají 14 studiovek a nespočet koncertů po celém světě. Nepromeškejte tuhle legendu.

Jenny Woo’s Holy Flame (CA/IT)

Kanadskou písničkářku Jenny Woo si jistě mnozí z vás pamatují, minimálně by se některým mohl vybavit singl s českou partou Saints & Sinners z roku 2012. Jenny Woo se posléze usadila v Římě a sestavila kapelu, se kterou zažila opravdu raketový start. Během chvilky začali Holy Flame aktivně koncertovat a během pár měsíců už odjeli koncerty v deseti zemích Evropy, kde představili své debutové album “Proud Of Every Scar”. Teď tahle streetpunková pecka v čele s talentovanou skinheadkou míří i do Tábora!

The Zipheads (UK)

Což takhle dávku pořádně energickýho rock’n’rollu? Kluci z anglického St Albans se toho opravdu nebojí a tak výlety do punku, swingu, surfu nebo dokonce ska nejsou výjimečné. Kapela vznikla již v roce 2009 původně jako punkrockový projekt, ale zvuk klapajícího kontrabasu a atmosféra 50. let je okouzlila natolik, že jejich další směřování do rock’n’rollové a psychobilly scény bylo zpečetěno. Vydali dvě alba a jedno EPčko, z čehož rok staré Z2:Rampage! vyšlo pod hlavičkou Bomber Records. Mají za sebou stovky koncertů po domovské Anglii i kontinentální Evropě a teď míří i k nám na Mighty.

Traits (UK)

Našlapanej melodickej hardcore a punkrock, jeden z nejkvalitnějších artiklů, který v posledních letech Spojené království nabízí. Projekt lidí z kapel jako Random Hand nebo Human Project slibuje pořádnou show, která vám může připomenout kapely typu Rise Against, Nations Afire nebo Ignite. Silné melodie, tvrdé kytary, šlapající bicí a nad tím výrazný výše položený hlas zpěváka Jona. Tohle bude nářez!