Kdo si myslel, že se zveřejňováním končíme uzavřením line-upu tří hlavních pódií, byl na velkém omylu. Přinášíme vám první půlku programu Lucky Hazzard Stage, která byla po úspěchu z minulého roku povýšena na plnohodnotnou scénu a dostane se jí daleko více pozornosti a prostoru! Můžete se tedy těšit na pořádně designově vytuněný útulný rock’n’rollový „klub,“ který Vám nabídne jak klasická vystoupení rockabilly, punk a country kapel, tak speciální akustické sety umělců z nichž někteří na Mighty Sounds vystupují v rámci svých mateřských formací. Účast přislíbila již docela zajímavá jména, další jsou v jednání, ale ještě Vás chvíli budeme napínat a dnešní zveřejňovačku obstarají formace, které budou hrát jak se říká „do plnejch.“ Chybět samozřejmě nebudou ani workshopy a oblíbený pole-dance. Noci se pak ponesou v duchu žánrově specifických parties. Každý den se také můžete těšit na jednu kapelu, jenž tak trochu vybočuje z klasické dramaturgie.

Na co se tedy můžete zatím těšit?

Moonshine Howlers

Jaká by to byla Lucky Hazzard stage, když by tam nevystoupil sám velký šéf Rafan se svou country punkovou sebrankou. Členové kapel jako The Rocket Dogz, Jonestown, Queens Of Everything nebo Twisted Rod se rozhodli udělat něco nového, co tady v Česku ještě nemáme a tak vznikla tadle country punková smršť s banjem, houslema a americkým zpěvem, která vás rozhodně nakopne!                                                                                                                                      

The Rabies

Mladá a nadějná kapela z Bystřice nad Pernštejnem sama sebe charakterizuje jako California Venice Vysočina beach band, hrající muzejní melodický punkrock. Banda hudebně nevyřáděných hotentotů z rodné Vysočiny poslouchající a inspirující se kapelami z 90. let z Californie, jenž na nich zanechaly určité stopy, které se muzikou snaží doposud vyléčit. Kluci nedávno vydali s velkým úspěchem první album s názvem „I have got rabies“ a již makají na dalším. Určitě je neprošvihněte, protože tadle parta bude stoupat jen výš a výš.

The Rocket Dogz

Ostrý a divoký rock’n’roll v podání pekelného tria Rocket Dogz se během pár roků doslova raketovou rychlostí katapultovalo mezi tuzemské top psychobilly kapely, proto také nesmí chybět ani na Lucky Hazzard stagi.
Hardcorová údernost, lehkost rock and rollu a speciální záhrobní mrazivost klasického psychobilly. To je přesně to, na co se můžete těšti!

The Hope

Budějovická parta, která, i když s jejich menšími výhradami, by se dala  popsat jako Instrumental melodic rock, jenž svými melodiemi a náladami podniká cesty od the Cure až po Johnyho Cashe.

Netradiční, velmi zajímavá a čerstvá záležitost, kde se mimochodem na basu předvádí matador českého skatebordingu Míra Bartoš.

 

The 5 Finger Discounts

Tahle pouliční směska s vlivy punku, zběsilého ska a také špetkou hard coru, vzešla z gangbangu kapel jako Leftöver Crack , Citizen Fish a Star Fucking Hipsters, a jako správný bastard jde ve šlépějích blíže určených otců. I když jsou to zatím jen první kroky, je reálná šance, že tahle kapela ve svém žánru zvaném Crack Rock Steady, nebo také Riot Ska, dojde brzo velmi daleko. Nakročeno mají dobře.

Twisted Rod

Mladá pražská rockabilly parta brázdící naší republiku čtvrtým rokem zavítá také tento rok do Tábora! Jejich hudba, která odráží především mix mezi rockabilly a psychobilly je ve velké míře ovlivněněna také blues a country.

Sour Bitch

Punk-rock’n’rollová parta z Mělníka, která postupně vytlačila ze své kapely všechny mužské elementy a stala se čistě dívčí záležitostí. Slečnám to hraje stejně jako jim to sluší, takže si je určitě nenechte ujít!


Vyčůrat a spát

Legendární punkrocková kapela, která před 9 lety odstartovala úplně první ročník Mighty Sounds. Díky ní mimochodem její bubeník Hrky nastavil festivalový rekord v počtu kapel, se kterými hrála jedna osoba (tuším, že to byly 4), který se ještě dlouho vyrovnával, ale snad ještě doteď nepřekonal.

Bitch Queens (CH)

Dnes jedinou zveřejněnou zahraniční kapelou jsou Bitch Queens. Partička, která vystupuje již celých třináct let, vám přijede ukázat jak se hraje pořádnej skandinávskej rock’n’roll.
Jak je popsal Kubák z Conspiracy: Jsou to zmalovaný štětky, co stopujou u dálnice Route 666 a jejich destinace je jednoznačně samo peklo. Říznej, špinavej stoner Rock’n’Roll prosáklej benzínem. Našlapaný je to jak třílitrovej Dodge, nadraný jak Amy Whinehouse a šlape jim to jak Turbonegru se švýcarskejma hodinama!

 

aktualizováno 19.6.2013