Los De Abajo (MEX)

Los de Abajo se dali dohromady v roce 1992. Kapela díky své živelnosti a ska latino zvuku velmi brzy expandovala a její energické koncerty se staly standardem v klubech, barech i festivalech po celém Mexiku. Los de Abajo se pojmenovali podle klasické novely o mexické revoluci od Mariana Azuely – kapela pevně věří, že změny přicházejí odspodu. Stejně tak věří i v to, že muziku je třeba dělat ze srdce, upřímně, s pokorou a s politickým přesahem. Hudba Los de Abajo je směsicí radikálního punku šikovně kombinovaného s  horkokrevnými afro latinskými rytmy salsy a cumbia. Kapela se navíc při vystoupení snaží své myšlenky překládat prostřednictvím jakýchsi divadelních instalací. Los de Abajo si zakládají na DIY principech a faktu, že všichni jsou si rovni.

První desku kapela pojmenovala jednoduše Los de Abajo a vydal ji newyorský label Luaka Bop, jenž vlastní hudebník a producent David Byrne. Druhé album Cyber Tropic Chilango Power vydal stejný label, ale album produkoval Chirusa brotherhood. V roce 2002 byla kapela oceněna BBC Award pro World music v kategorii Americas. V Mexicu se zase objevila na ska punkové kompilaci Latin Ska Force, které se prodalo 50.000, což vůbec není špatné při vědomí, že se jednalo o nezávislou undergroundovou produkci a distribuci. Los de Abajo vystoupili na čtyřech kontinentech ve více než třiceti zemích po celém světě a objevili se prestižních festivalech, jako Glastonbury, Paleo, The Gurten nebo Womad.

The Skints (UK)

Kapela sama sebe označuje jako reggae kapelu, která žije na punkové scéně. Prestižní anglický časopis Kerang je zase nazývá eklektickými punkrockery s crossoverovým apelem. Ať už se přikláníte k čemukoliv, jejich debutové album Live.Breathe.Build.Believe svým mixem starého, špinavého roots reggae a mladistvého punkového ducha vykoplo kapelu hodně vysoko. The Skints vyplnili mezeru mezi starou dobrou anglickou reggae klasikou (myšleno například UB40 nebo Steel Pulse) a  uvědomělými živočišnými kapelami se zvukem ulice (jako například The King Blues nebo Sonic Boom Six). K tomu všemu The Skints nabízejí přesah k modernímu rocksteady popu ve stylu Lily Allen.

Dohromady se dali v roce 2005 v době, kdy londýnské scéně vládnul skacore a kapely jako Capdown nebo King Prawn. Během několika let si dokázali vybojovat slušnou pozici na anglické reggae/punks céně. Od doby, kdy hráli u nás na festivalu, se z The Skints stala velká a respektovaná kapela, která pravidelně vystupuje na největších anglických festivalech, jako jsou Reading a Leeds. Jsme moc rádi, že se kapela vrací.

Crazy Arm (UK)

Roots punkový kvartet Crazy Arm vzniknul v anglickém Plymouthu v roce 2006. Někteří z vás kapelu mohli vidět o dva roky později v Olší. Crazy Arm je skutečně složité zaškatulkovat. V jejich tvorbě zaručeně uslyšíte prvky hard coru a punku, šedesátkového folku a country a v neposlední řadě klasický rock ‚n‘ roll. To všechno dobře nakombinované s politickým přesahem obsahujícím protiválečná, antifašistická a proaktivistická témata.

Crazy Arm debutovali s albem Born to Ruin. Druhé album s názvem Union City Breath natočili v roce 2011 a vyšlo na Xtra Mile Records v UK a Gunner Records ve zbytku Evropy.  Kapela si po jeho vydání střihla třítýdenní turné s americkými kolegy Against Me. Toto album se dostalo do v hodnocení mezi třicet nejlepších alb roku v Big Cheese a Rock Sound’s reviews. Všichni čtyři členové kapely jsou ateisté, internacionalisté, vegetariáni a podporují boj za lidská práva a práva zvířat po celém světě.

Buster Shuffle (UK)

Téhle partičce z východního Londýna je sice jen pár let, ale už si vysloužila taková přízviska jako „Malý Madness“ a podobně. Jak sami o sobě tvrdí, chtěli něco nového, chtěli změnu ve svém okolí, chtěli vnést novou energii do klubů, barů a hospod východního Londýna. Poté, co chvilku flirtovali s major labely, rozhodli se vzít osud do svých rukou. Zkrátka nemají čas na schvalování rozpočtů ani na čekání na podpisy smluv, jediné, co je zajímá, jsou koncerty, koncerty a zase jenom koncerty. Dejte jim možnost a oni zahrajou.

Tahle čtyřčlenná parta je plná energie a poctivě si vychutnává svoji hudbu, ve které mixuje ska a rock´n´roll. Nasaďte kecky a připravte se na pořádný tanec, protože Buster Shuffle vás rozhodně nezklamou.

http://www.myspace.com/bustershuffle

aktualizováno 18.3.2012