Po dvouleté pauze se v sobotu 3. prosince vrátí do prostor klubu Rock Café festival Skanking Praha. „Tentokrát bude věnovaný tomu nejzajímavějšímu, co se na pražské ska, reggae a punkové scéně děje,“ vzkazují pořadatelé akce, která se poprvé konala už před deseti lety a která se propracovala až do názvu úspěšného singlu českobritských The Chancers.

Právě vystoupení téhle legendární kapely kolem frontmana Simona Ruffskaka, jejíž hrany a živelnost nezvládlo obrousit ani dvanáct let společného hraní, je jedním z hlavních lákadel letošního „mikulášského“ ročníku. Mimo nich ale vystoupí i další česko-britská formace CCTV Allstars, v níž se mimo jiné realizuje i baskytarista Fredrik Janáček (ex -123minut) a řada dalších skvělých hráčů. „Krom toho, že máme podobný osud s mezinárodním obsazením, je to určitě jedna z hudebně nejnadanějších kapel na scéně. Je neuvěřitelné, že jsme v Praze ještě nehráli dohromady,“ těší se na jejich koncert The
Chancers.

Mimochodem, frontman CCTV Allstars Eddy Allen si nedávno po boku fotbalisty Antonína Panenky, boxera Stanislava Tišera nebo Jana Hauberta z Visacího Zámku zahrál i v již zmíněném videoklipu The Chancers k písničce Skanking Praha.

Celý večer, který si klade za cíl oslavit to nejlepší a nejosobitější na tuzemské offbeatové scéně, otevřou skapunkoví Jet 8, kteří za sebou mají čerstvou zkušenost z turné po Velké Británii a hraní s legendárními Skarface. O čerstvosti materiálu svědčí, že všechny tři kapely mají venku aktuální nahrávky. The Chancers vychvalovanou desku Age of Rudeness, CCTV Allstars výborný singl Silly Little Girl a Jet 8 desku Off We Go.

Lístky na festival Skanking Praha stojí 130 korun v předprodeji v pokladně klubu Rock Café, na místě se budou prodávat za 180 korun. Pro návštěvníky bude přichystáno příjemné překvapení na baru a po koncertech bude až do brzkých hodin následovat jako vždy divoká afterparty v Mighty Baru se soundsystemem Rude Audio. A možná přijde i čert.

Více informací: www.rockcafe.cz

Fotky v press kvalitě zde.

aktualizováno 23.11.2011