Pohrobci báječných Choking Victim v čele s nezaměnitelným hlasem Scotta Surgeona jsou geniální zprávou do Mighty kuloárů. Občas si člověk řekne, že už není možné přijít s něčím novým, že akordů je pár a všechny polohy hlasu od murmuru přes popový zpěv až po ječivý alt byly vyčerpány, či že neexistuje melodie, kterou byste už někdy neslyšeli. No a pak přijdou Leftöver Crack a vy na to tupě zíráte jako péro z gauče. Scott má totiž hlas úplně jiný a i ty melodie přesto, že jsou tak neuvěřitelně zapamatovatelný, zní taky úplně jinak a neotřele.

Kromě hromady hitů má tahle vypečená parta hodně špatnou reputaci, co se týče drog a rebelování. Zpěvák Scott aka Stza byl například zatčen, když po policistech házel koblihy, zatímco rozjařený dav skandoval “free fucking speech”. Pokud to nebyl ten pravý důvod, pak závěr incidentu, kdy Scott na policisty namířil kytaru, jakoby to byl samopal a ječel “tenhle stroj zabíjí fízly”, určitě poslední kapkou byl. Tohle však samozřejmě nebyl jediný případ, v podstatě každý z kapely byl opakovaně zatčen za různé výtržnosti, což je více než sympatické.

Každopádně vraťme se na chvilku zpátky k muzice, o které by asi tento medailonek měl být. Leftöver Crack vznikli z rozpadlých Choking Victim v roce 1998. Hudebně si kapela dost dobře osvojila žánrový mix od klasického punk rocku přes ska, hardcore až po crust punk. Tomu všemu dominuje parádně nakřápnutý hlas frontmana Scotta a tak výrazné melodie, že to člověku staví chlupy na rukou, nohou a mnohdy i jinde (a prdel tim nemyslim). Na svém kontě mají sice jen dvě desky, ale jsou zase tak dobrý, že je to úplně buřt.  Ta první s názvem Mediocre Generica vyšla na Hellcatu a ta druhá s názvem Fuck World Trade v roce 2004 na Alternative Tentacles. S tou první však měli setsakramentský problém, neb ji pro její kontroverzní název (a hlavně obal) dokonce i tak punkové vydavatelství jako Hellcat Records odmítlo vydat. Původně se totiž album mělo jmenovat Shoot Kids at School. Ač je to neuvěřitelné, album vyšlo 11. září 2001.

Kapelou zpočátku prošel kdekdo, například původní bubeník z Beastie Boys a Suicidal Tendencies nebo třeba předposlední bubeník The Slackers. Co naplat, po druhém albu a smrti bubeníka se kapela rozpadla a na prkna, jež znamenají svět, se vrátila až v roce 2007 společným split albem se Citizen Fish. Proběhlo ještě pár přestávek, především kvůli tomu, že se zpěvák usadil v Aucklandu, ale důležité je, že kapela je zpět se svým nabroušeným politickým punkem, který si nebere vůbec žádné servítky.

aktualizováno 28.11.2012