Doctor Krapula (COL)

Mix ska a punkrocku s latinsko-americkýmí prvky má nejen v České republice hromadu příznivců. Tento mix má několik společných rysů, kterými jsou nezkrotná energie, sociálně kritické texty s levicovovou tématikou a samozřejmě románský jazyk, kterému v tomto žánru dominuje španělština.

Mezi nejznámější průkopníky tohoto žánru patří Manu Chao a Ska-P a po jejich vzestupu k popularitě se na světě vyrojily stovky následníků. Našinec si může z loňských ročníků Mighty Sounds vybavit například Ska-P, Panteón Rococó, Karamelo Santo, Obrint Pas, La Gossa Sorda, Talco, Desordén Público nebo Los De Abajos, kteří rozjeli minulý rok šou přímo nevídanou.

Doctor Krapula splňují žánrové kvality do posledního puntíku. Navíc rozšířují kapelní portfólio MS o novou, tentokát nejsevernější zemi Jižní Ameriky, Kolumbii. Ve své rodné vlasti jsou to, jak už to u těchto kapel často bývá, stadiónové hvězdy. O tom se koneckonců  snadno přesvědčíte v přiloženém videu. Doctor Krapula se dali dohromady v roce 1998 a na svém kontě mají celou řadu hudebních nominací na MTV Latin Awards či Latin Grammy. Jejich poctivé ska namíchané s reggae, lehce ušpiněné punkrockem a svěže okořeněné jihoamerickými rytmy salsy a meranque působí  v kombinaci s revolučními texty jako čerstvý molotův koktejl, který vám nemálo zatopí pod nohama.

aktualizováno 5.12.2012