Lagwagon (USA)

Třikrát hurá pro všechny příznivce melodického skate punku! Rok 2016 nám přichystal velikou parádu v podobě kalifornské punkrockové partičky ze stáje Fat Wrack Chord. Lagwagon se dali dohromady v roce 1990 a v ČR si zahráli naposledy před dlouhými čtrnácti lety po boku kolegů Mighty Mighty Bosstones, H20, Mad Caddies a mnohých dalších v rámci Deconstruction tour na pražské Štvanici. Na svém kontě mají osm desek, několik singlů a společný split s Jughead’s Revenge. Jediný důvod, proč tahle parta, narozdíl od svých kolegů jako třeba Green Day, Offspring nebo Blink 182 nepronikla do mainstreamu, je ten, že se dokázala ubránit všem nabídkám major labelů a zůstala tam, kde jí bylo nejlépe. Rozhodně si nenechte ujít jejich parádní koktejl ultra melodického a svižného punkrocku!

web wiki facebook instagram myspace twitter bandcamp youtube last.fm 

Pears (USA)

Další ze stáje Fat Wrack Chords, tentokrát poměrně mladá, ale zato hodně krutá partička z New Orleans. Na svém kontě mají zatím pouze dva singly a debut Go To Prison z roku 2014. The Pears mrskají neuvěřitelně nadupaný hard core punk, ve kterém se odráží stará i nova škola. Deset hvězd z deseti!

web   wiki    facebook   instagram   twitter  bandcamp  youtube  last.fm

The JB Conspiracy (UK)

Skapunková pecka ze Spojeného království pohybující se na hranici RX Bandits, Streetlight Manifesto (nebo pro opravdové fajnšmekry Howards Allias) se dala dohromady už v roce 1999. Od té doby odehráli The JB Conspiracy stovky koncertů a odjeli turné s naprostými špičkami svého žánru. Na Mighty Sounds se objevili před pěti lety a rok poté ještě na společném turné s Reel Big Fish v Lucerna Music Baru. Po šesti dlouhých letech vydali nové album Storm, které dovezou i letos na Mighty!

web   facebook  twitter  bandcamp  youtube  last.fm

Ghouls (UK)

Druhou dnešní ostrovní kapelou jsou londýnští Ghouls – energický skatepunk s dechovou sekcí. Poprvé se objevili v roce 2011 a na kontě mají zatím jedno album z roku 2014 a pár singlů. Přesto je již teď jasné, že brzy budou následovat mnoho ze svých vzorů a budou stoupat výš a výš. Anglická scéna zkrátka nikdy nezklame!

facebook  bandcamp youtube last.fm 

Just For Being

O porci melodického punkrocku z českých luhů a hájů se postará sedlčanská parta Just For Being. Kvartet srdcařů se na české scéně pohybuje už nějaký pátek. Poslední deska s názvem There is a lie that never goes out sklidila hromadu pochvalných recenzí. Nenechte si JFB na Mighty ujít, jejich set vás rozhodně nudit nebude.