La Fanfare En Pétard (FR)

Tak tahle kapela nás fakt dostala a tak nějak se domníváme, že dostane i vás. Nikomu jinému by navíc tolik neslušelo zakončit druhou stage v pátek v noci.

La Fanfare en petard jsou naprostou festivalovou bombou. Dohromady se dali v roce 2003 za účelem pouličních festivalů, ale posléze zjistili, že jsou s přehledem schopni utáhnout velká pódia. Jejich hudba je pestrou směsicí ska, ragga, hip Hopu, funku i dubu. To všechno mixují s nadhledem, humorem a poctivě koření jazzem a afro funkem.

Červený petardy začaly expolodovat a expandovat. Tohle je zaručený horký TIP na páteční noc, který v žádném případě nesmíte propásnout.

http://www.lafanfareenpetard.com/

Basta Fidel (CZ)

Oblíbená česká partička se na Mighty samozřejmě vrácí i tento rok. O trochu smutnější je fakt, že se bude jednat o jedno z posledních vystoupení s krásnou Marquet, která po poměrně dlouhé době kapelu opuští. V každém případě zamáčkněte slzy, Bast Fidel rozhodně nekončí a nadále budou v hraní pokračovat. Zatím nám však zatajují, zdali to bude dívka nebo chlapeček.

Basta Fidel se dali dohromady v roce 2004  jako přerod kapely Fidel Castro, kterou tenkrát naráz opustil dvojlístkek zpěváků. Ze začátku navázali na původní tvorbu kapely, ale později Marquet čím dál tím víc začala v kapele působit a kapela dostala zcela jiný směr.

Basta Fidel hrají pestrou směsici ska šansónu, naloženého v pikantním reggae s kousky balkánu. V roce 2006 vydali skvělou desku Plezír a v roce 2009 ještě lepší desku Fu. Těšte se a třeste se, co vám Basta Fidel přinese!

http://bastafidel.cz/

aktualizováno 24.6.2012