La-Boum (DE)

Dovolíme si říci, že tahle německá parta je pro Mighty Sounds jako stvořená. Kluci nám napsali e-mail a poslali odkazy na několik písniček, které nás zvedly ze židle. Ihned jsme věděli, že to stojí za to tuhle partu k nám dotáhnout a představit ji českému publiku, i když pravda je taková, že v ČR jednou již hráli. Dohodli jsme se hned na dvou koncertech, z nichž první se odehraje unplugged ve čtvrtek ve stanovém městečku. La-Boum tak nepřímo otevřou festival v zahřívacích rytmech. Jsme si celkem jistí, že se stanové městečko promění v hodně velkou party!

http://www.la-boum.de/ 

Discoballs (CZ)

Tahle parta se dalo dohormady v roce 2006 v Praze. Patří mezi přední české skupiny, které našly zalíbení v druhé době. Velmi oblíbení jsou i v zahraničí. Během svého pětiletého působení odehráli bezmála 400 koncertů v Česku a sousedních zemích. Často se vracejí do Německa, Polska, Slovinska či Rakouska. Na podzim 2010 absolvovali velmi úspěšné čtrnáctidenní turné po Balkánském poloostrově (hráli pak hlavně v Maďarsku, Rumunsku a Bulharsku). Zahráli si s hvězdami svého žánru, jako jsou Reel Big Fish, Spitfire, The Valkyrians, Skarface, Spicy Roots, Neville Staple (z The Specials), The Toasters nebo Big D and the Kids Table. První CD Disco Very Channel bylo nominováno na cenu Anděl za nejlepší album roku 2008 v žánru ska & reggae. V současné době propagují Discoballs na koncertech především své nové CD Rise and Shine, které bylo velmi dobře přijato jak fanoušky, tak kritikou doma i v zahraničí.

http://www.discoballs.cz/

Michael’s Uncle (CZ)

Ač je to neuvěřitelný, tak je tomu již šest let, co „Majklův strýček“ vystoupil na Mighty Sounds. Stalo se tak v roce 2006 a byl to teprve druhý ročník festivalu. Debutové album Michael’s Uncle s názvem The End of Dark Psychedelia vyšlo v roce 1990. V té době kapela hodně koncertuje u nás i po celé západní Evropě. Po problémech s drogami se Michael’s Uncle na pár let odmlčeli a zpět na pódia se vrátili až o dva roky později. V roce 1993 v ostravském studiu natočili další album Ale my stále hledáme štěstí, ale nikdo z nás ještě není mrtev. Kapela tehdy kraluje na předních místech v nezávislých hitparádách, ale bohužel se opět rozpadá, teď už na dlouhých deset let. K obnovení činnosti došlo až v roce 2004, nejprve ve triu, ale posléze přichází zpěvák Amrit Sen. V tomto složení přišlo na řadu i další CD, tentokrát záznam z vystoupení k příležitosti 20 let účinkování v pražském klubu Futurum. Kapela poté koncertuje a připravuje materiál na nové album, které natočila v roce 2010. Michael’s Uncle zkrátka patří k legendám českého punkrocku a jsme rádi, že opět po letech vystoupí na Mighty Sounds!

http://www.michaelsuncle.cz/

FDK (CZ)

Tenhle post-hardcorovej masakr se na Mighty Sounds objevil před několika lety a letos nastala správná chvíle jej přivítat zpátky. Kompozice FDK se rozprostírají na širokých emocionálních pláních, jejichž rozlehlost umožnuje vyniknout každému z citových poryvů, který může jejich naléhavý tón způsobit. Nicméně takový rozbor vlastní tvorby, který můžete najít přímo stránkách kapely, trochu odvádí pozornost od faktu, že FDK jsou zatraceně tvrdou kapelou, která nešětří hutnými kytarovými riffy a maximálním emocionálním vypětím.

http://www.fdkband.com/

aktualizováno 28.4.2012