Aktérům divadelního šapitó bude letos patřit odpoledne na akustické Black Coffee stage, která je každoročně laděná jako útulný pokojík. Ten si vezmou do parády ČNIDi, neboli České národní improvizační divadlo, s projektem Theatre.RIP. Herci při něm vstupují do cizích scénografií, ve kterých odehrají – zcela bez scénáře – unikátní představení. Absenci scénáristy bude mít i Neomluvené Divadlo, které přiveze hru Chci vesmír, napsanou umělou inteligencí ChatGPT. Absolventi Matematicko-fyzikální fakulty života řeší rozpínání černé díry a počet piv, který u toho dokáží vypít. Slovní freestyle v rapovém stylu vystřihnou pohotoví improvizátoři Metoděj s Dozerem.

Výběr celkem osmi finalistů MČR ve slam poetry nabídne sobota i neděle, chybět nebudou populární slameři Anatol Svahilec, Šimon Felenda, Tim Poslovit či vítězka Femislamu Tali. Oblíbeného Vojtaana čeká v pátek večer koncert na velké stagei, ještě předtím si ale odpoledne střihne svůj výstup z Na stojáka v rámci divadelního programu na Black Coffee.

Mistři českého stand-upu z Underground Comedy se představí v sobotu. Dorazí abstinující herec Láďa Karda, dále Honza Studnička, známý mimojiné z podcastu Dějepich, a Nikola Džokić s Tomášem Plhoněm, kteří také rozjeli podcast – Udírnu. Podcastem, s názvem Přirození, boduje i básník a textař Petr Soukup, který přijede s best of výběrem své tvorby, která se točí nejen kolem sexu.

Erotickou show rozjedou tanečnice burlesky Punklesque. Intimní rozbor fesťákových vztahů probere s diváky spisovatel Marek Toman alias Dr. Zádrhel, který celý program odstartuje v pátek v 14:30. Sobotní den zahájí „loutkové pohádkové drámo“ v podání ceněné Televize Estráda a to už v 11:30. Nedělní start je načasován stejně, na podiu budou pořadatelé připraveni čelit všetečným dotazům přítomných mighty people. Oba víkendové dny tedy není třeba dopoledne odjíždět z Čapáku do centra města či trávit čas shopováním v Kaufáči. Po snídani bude možné jít rovnou do areálu, který otevře už v 11h s připravenými gastro stánky i nastupujícím line-upem.

Ten bude na Black Coffee provázet až do podvečerních hodin milovník kvalitních krabicových vín Jirka Hvězdoň. A chopí se i kytary, takže dojde na speciální koncertní stand-up okořeněný hity jako Paráda či Svobodnej chlap, tak i na songy z repertoáru Jasnýho Pomeranče. Herec a písničkář Lumík přijede s novým albem Dobrého pomálu, ve kterém osobitou sebekritikou otevře příležitosti ke katarzním zážitkům, ale i explozím smíchu. Lumík se ukáže i jako hudební improvizátor, doprovodí totiž impro představení ČNIDů.

Historkami nejen z kapelního života namíchá svůj koncert žižkovák Dominik Kotyza za podpory spoluhráčů z kapely Sisus Ralsis. Po 12ti letech se na Mighty vrací písničkář a vypravěč Václav Koubek, kterým v neděli celý divadelně-hudební program vyvrcholí.

Večerní line-up na Black Coffee pak pokračuje akustickými koncerty, těšit se můžete například na Burning Steps nebo Queens of Everything. Po půlnoci pak převezmou party otěže DJs.