Vzhledem k tomu, že se množí dotazy ohledně kapel, které z různých důvodů nebudou nakonec moci na Mighty Sounds vystoupit, zde je shrnutí, aby se někomu nezdálo, že fanoušky desinformujeme.

Jako první je nutné vysvětlit situaci ohledně Left Alone, jejichž účast na Mighty se řešila až do předvčerejšího večera. Kapela měla odjet evropské turné jakožto předskokan Voodoo Glow Skulls. Měla i zakoupené letenky, ale vzhledem k tomu, že většina promotérů se po odstoupení VGS rozhodla akce zrušit úplně, turné se rozpadlo na dílčí fragmenty a nebylo v silách kapely jej finančně realizovat. Left Alone se až do poslední chvíle snažili alespoň část šňůry zachránit, ale bohužel to nakonec nevyšlo. V programu je tedy na poslední chvíli nahradí německá kapela The Detectors, která rozhodně kvalitou nijak nezaostává.

Laco Deczi moc stál o to, na letošním MS vystoupit, ale bohužel si spletl měsíc a před pár dny nám oznámil, že se všem fanouškům moc omlouvá, ale i přes snahy správnému termínu dostát bude nucen začátkem července odcestovat zpět do USA. Snad se mu podaří vše vynahradit!

Big D and the Kids Table, jež se snažíme dotáhnout na Mighty Sounds každým rokem a kteří si letos postavili turné po dlouhém ukecávání Stevea prakticky kvůli nám, byli nuceni evropské tour zrušit vzhledem k finančním problémům, ve kterých se kapela vyskytla. Celé vyjádření Big D můžete nalézt zde. V původně plánovaném čase vystoupí jako náhrada britská kapela Sonic Boom Six.

Blaster Master zrušili původní data plánovaného tour s Valkyrians a tudíž je symbolicky nahradili australští The Resignators, kteří už jednou kvůli problémům s vízy Mighty Sounds prošvihli.

Poslední kapelou, která letos na Mighty Sounds nevystoupí, jsou nepřekvapivě Voodoo Glow Skulls, jež zrušili svou účast u nás již po třetí a na rozdíl od Big D pro jejich rozhodnutí opravdu nemáme pochopení. Kapela nejdříve oznámila rozpad, pak pouze zrušení evropských koncertů a během pár dní několikrát pozměnila důvod toho, proč to tak znovu dopadlo. Jejich původní vyjádření lze dohledat na našem facebooku. Díky finančním prostředkům, které nám jejich vystoupení ušetřilo, jsme však byli schopni zabookovat tři jiné kapely, a to Anti-Vigilante, La Fanfare En Petard a Stage Bottles.

Za všechna vzniklá zklamání se omlouváme, avšak ani v jednom případě nebylo možno situaci řešit jinak. Kapely domlouváme i půl roku dopředu a občasné změně plánu, ať již z rozumného či nerozumného důvodu, se nikdy nevyhneme. Pokud je to v našich silách, snažíme se kapely co možná nejlépe nahradit, přestože v případě některých z nich je to velmi obtížné.

Mighty Team

 

aktualizováno 30.6.2012