Informace

Země NL
Žánr Reggae, Ska
Rok vzniku 2005
Profil kapely
Mighty Sounds 2008, 2012

Vše se odehrálo v lednu 2005, kdy se holadnský trombonista Giel Mulder rozhodl založit early reggae kapelu. Jeho cílem však nebylo jen tak  okopírovat šedesátkové ska a skinheads reggae, ale naopak mu chtěl něco přidat a učinit ho tak o něco originálnějším. Na pomoc si přivzal původního zpěváka a hlavního skladatele legendární holandské party Rude Rich and the High Notes Boss Van Trighta a společne založili kapelu.

Krátce na to The Upssesions natočili zdařilý singl, který rozeslali do rádií, vydavatelství i do hudebních časopisů a reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Kapela se začala objevovat na pódiích po celém Holandsku a později na turné i mimo něj.

V roce 2006 se tito šampióni v těžké váze upsali legendárnímu labelu Moon Ska Records. The Upssesions si tvrdě prokopali cestu evropským, ale potažmo i světovým hudebním trhem, který je nadmíru přesycen, a dokázali, že je stále možné být originální. Díky tomu se pravidelně objevují na všech zásadních ska festivalech po celé Evropě a již podruhé přijedou i na ten náš.

The Upssesions patří k menšině na poli early reggae a velmi zarytě poukazujína své kořeny. Věříme, že kluci opět předvedou nevídanou šou – jako posledně.

Video