Informace

Země UK
Žánr Indie rock, Punk
Rok vzniku 2000
Stránky kapely http://www.thesubways.net/
Profil kapely
Mighty Sounds 2013

Subwaaaaaayyyyys! My tady a pak všichni, kdo se opakovaně dobrovolně nechávaj umačkat na jejich vždy vyprodanejch koncertech v Lucerna Music Baru (a nejen tam) víme, o co se jedná. Tohle je čirá indie punkrocková energetická bomba, slast a pravá britská nálož v nejlepší tradici týhle země.

Dva kluci a holka z Welwyn Garden City začali opravdu hodně brzo a ještě jako puberťáci drtili doma songy inspirovaný punkem a grungem. Jelikož je brzy chtěli poslat mezi lidi a neměli peníze, nahrávali si je prostě doma, ale to, že se strefili a že jim to sakra jde, se ukázalo dost brzo – už v roce 2004 udělali dojem na Glastonbury. Jejich první album Young for Eternity z roku 2005 je dneska legendární a nakoplo kapelu k objíždění celý Evropy. Album číslo dvě, All or Nothing, už nahrávali v Kalifornii a dohlížel jim na něj bubeník z Garbage, Butch Vig, mimo jiné taky producent desky Nevermind od Nirvany.  Poslední deska Money and Celebrity z roku 2011 je opět hodně povedená záležitost, což budete mít možnost zjistit už v červenci v Táboře.

To nejdůležitější ale nejde vysvětlit takhle písemně, to se musí zažít. The Subways nepolevili v přímočarosti, kterou byli od začátku okouzlení, a občas je k nevíře, co s kytarou, ultra jednoduchou sestavou bicích a basou dokážou vyrobit za nářez. V jednoduchosti je síla a platí to i o sloganech, který maj The Subways v refrénech. We don’t need money to have a good time! Podepisujeme.

Video