Informace

Země UK
Žánr Punk, Skapunk, Streetpunk
Rok vzniku 2001
Stránky kapely http://thefilaments.com/
Profil kapely
Mighty Sounds 2014

Poslední partou dnešní zveřejňovačky je kapela částečně poskládaná ze členů skupiny Deadline. The Filaments zároveň korespondují s žánrovostí Mighty Sounds, neboť se jejich hudba pohybuje na poli hardcore, punku i ska.

V roce 2001 debutovali u New Blood Records albem „Skull and Trombones“ a ihned se vydali na turné s americkými kolegy The Casualties. Následné druhé album „What’s Next“ pak vyšlo v roce 2004 na Household Name Records a kapela na něm prokázala svoji multižánrovost a cit, s nímž míchá jednotlivé styly dohromady, aniž by ztratila esence každého z nich. S další deskou, postavenou na základech anglických 80’s klasik mixovaných s dubem, 2 Tone, ska a psychobilly, vyrazili na turné s americkými Horrorpops a Leftover Crack.

V letech 2005 až 2009 byla kapela až na dva vyprodané reuniony, proběhnuvší v  londýnské Astorii, víceméně nečinná. S novým albem „Land of Lions“, které vyšlo v tomto roce (a vy si ho celé můžete přehrát na bandcampu), kapela ale ukázala, že se nachází ve skvělé kondici. A my budeme na Čápově dvoře u toho.

Video