Informace

Země USA
Žánr Hardcore, Thrash
Rok vzniku 1981
Stránky kapely http://www.suicidaltendencies.eu/
Profil kapely
Mighty Sounds 2013

Že bude v létě v Táboře pořádné horko, je už teď víc než jasné. Bandana pořádně narvaná do čela, ohlej kšilt, kraťasy pod kolena, tílko a flanelka. K tomu všemu nesmrtelné skateboardové hymny, monstrózní basové linky a máme tu hardcore partu jako hovado!

Suicidal Tendencies se dali dohromady v roce 1981 kolem frontmana a jediného původního člena Mika Muira, známého též jako Cyco Miko. Nutno dodat, že hned na začátku k sobě svým kontroverzním stylem Suicidal Tendencies pevně připoutali pozornost svých fanoušků, tehdy především skateboardistů. Do širšího povědomí se dostali hned v roce 1983 parádním eponymním debutovým albem, ze kterého vzešel na tehdejší poměry neuvěřitelně progresivní singl „Institutionalized“.

Ve svých počátcích ST díky svojí bezprostřednosti a image klestili cestu skate punku, později začali mnohem více koketovat se speed a thrash metalem. Větší posun přišel hned s druhou deskou „Join The Army“ (1987), ze které vzešla další skateboardová hymna „Possessed to Skate“. Rok na to následovala deska „How Will I Laugh Tomorrow When I Can’t Even Smile Today“ a od roku 1990 do roku 2000 kapela natočila dalších pět řadovek. V mezidobí se několikrát rozpadla, znovu povstala, dlouhodobý basista Robert Trujillo se stal v roce 2003 členem legendy Metallica, bubeník Brooks Wackerman odešel do Bad Religion, ale to nejpodstatnější se odehrálo až v tomto roce.

Máme tu rok 2013 a kromě toho, že line-up Suicidal Tendencies má opět stálou sestavu, kapela vydává novou desku. Je to třináct let od doby, kdy Suicidal Tendencies vydali poslední album a není tedy divu, že nový zářez nese symbolický název „13“. Deska je víc než geniální, progresivní a zároveň jasně navazuje a odkazuje se k historii kapely, přičemž o své nepřijdou ani milovníci basových linek, na kterých hudba ST odjakživa byla a je postavena! Těšme se, přátelé, na pořádné hardcorové rodeo!

Video