Informace

Země USA
Žánr Punkrock, Streetpunk
Rok vzniku 2002
Profil kapely
Mighty Sounds 2012

Nadupanou punkrockovou partu z Bostonu Street Dogs založil v roce 2002 původní zpěvák Dropkick Murphys Mike McColgan. Do dějin bostonské punkové scény Street Dogs vstoupili demem, které obsahovalo sedm písniček. Kapela se upsala CrossCheck records a v roce 2003 vydala svůj debut Savin Hill. Album produkoval zakladatel legendárních The Mighty Mighty Bosstones Nate Alber a jako hosté se na něm objevili i Barr a Ken Casey z Dropkick Murphys. Úspěsnost alba potvrdila i účast na turné v podobě předskokanů Flogging Molly, matadorů keltského punku.

Druhé album Back To The World teprve kapele otevřelo cestu vzhůru. Vydala se na nekonečné turné po Spojených státech, Evropě, Austrálii nebo Japonsku a otevírala vystoupení svým slavnějším kolegům z Bad Religion, Social Distortion, Rancid, Tiger Army nebo The Bouncing Souls. V roce 2005 vystoupili Street Dogs na Vans Warped Tour a také se vydali na své první samostatné turné.

Později kapela vydala ještě desky Fading American Dream (2006), State of Grace (2008) a Street Dogs (2010) a odjela několik dalších Vans Warped Tour. S albem State of Grace se kapela jednou provždy upsala prestižnímu punkrockovému labelu Hellcat records.

Street Dogs jsou svěží kapela, která přesně ví, za jakou strunu zatáhnout. Jejich energický valivý punkrock navíc podkreslují úžasně nakažlivé melodie.

Video